Advert
Advert

Hilvan'a 15 Temmuz Demokrasi Meydanı

ŞANLIURFA'nın Hilvan İlçesi'ndeki 100'üncü Yıl Meydanı'nın ismi, mevlis kararıyla 15 Temmuz Demokrasi Meydanı olarak değiştirildi.

Hilvan'a 15 Temmuz Demokrasi Meydanı
Hilvan'a 15 Temmuz Demokrasi Meydanı Admin
Bu içerik 1024 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

15 Temmuz'da yaşanan darbe girişiminin ardından milli iradeye sahip çıkma adına, demokrasi röbetlerinin tutulduğu 100'üncü Yıl Meydanı'nın isminin, '15 Temmuz Demokrasi Meydanı' olarak isminin değiştirilmesi için verilen önerge üzerine, konu belediyenin Kasım ayı meclis toplantısı gündemine taşındı. Meydan isminin değiştirilmesi için, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık'ın başkanlığında toplanan Ak Parti, DBP ve DP'li belediye meclis üyelerinin bulunduğu toplantıda açık oylama sunuldu. Yapılan oylamada meydanın ismi oy çokluğuyla 15 Temmuz Demokrasi Meydanı olarak değiştirildi.

Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, şunları söyledi:

"Bilindiği üzere, FETÖ tarafından 15 Temmuz'da ülkenin birlik ve bütünlüğüne kast eden bir darbe girişiminde bulunuldu. Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi, Hilvan'da da darbeye karşı çeşitli protestolar oldu. Vatandaşlarımızın darbeye karşı seslerini yükselterek birlik ve beraberlik için toplandığı ve Demokrasi Nöbetlerinin tutulduğu 100. Yıl Meydanı'nın bundan sonra 15 Temmuz Demokrasi Meydanı olarak anılması için verilen önergeyi aylık toplantı gündemimize aldık. Gündeme alınan isim değişikliği konusunda yapılan oylama sonucunda, alınan oy çokluğu ile 100'üncü Yıl Meydanı isminin bundan sonra 15 Temmuz Demokrasi Meydanı olarak değiştirilip anılması için karar alındı. İnşallah, vatandaşlarımız bundan sonra demokrasiye daha çok sahip çıkıp, dış güçlere karşı birlik ve beraberlik içerisinde olurlar. Hilvan'a hayırlı ve uğurlu olsun,"

 


 

Hilvan'a 15 Temmuz Demokrasi Meydanı
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
Yazar ve Senarist Tarık Tufan Şanlıurfa İYC’de
Yazar ve Senarist Tarık Tufan Şanlıurfa İYC’de
şanlıurfa urfa