Advert
Advert

Akenerji,7. Türkiye enerji zirvesi’nden “altın voltaj” ödülüyle döndü

Akenerji, 7. Türkiye Enerji Zirvesi’nin “Enerji Piyasası Başarı Ödülleri” bölümünde geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da ödüle layık bulundu. Adana’da düzenlenen zirvede Akenerji, “Sanal Santral İhalesi” projesiyle “Altın Voltaj” ödülünün sahibi oldu.

 Akenerji,7. Türkiye enerji zirvesi’nden “altın voltaj” ödülüyle döndü
 Akenerji,7. Türkiye enerji zirvesi’nden “altın voltaj” ödülüyle döndü Admin
Bu içerik 664 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

2010 yılında ilk defa Ankara’da düzenlenen ve bu sene yedincisi gerçekleştirilen Türkiye Enerji Zirvesi’nde Akenerji bir kez daha ödül kazandı. 24 – 26 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen zirve kapsamında verilen “Elektrik, Akaryakıt ve LPG Sektörü Başarı Ödülleri”nde, Akenerji; ilkini Nisan, ikincisini ise Kasım ayı içinde gerçekleştirdiği ve Erzin Doğal Gaz Kombine Çevrim Santrali’nin kapasitesini paydaşlarına açtığı “Sanal Santral İhalesi” projesiyle “Altın Voltaj” ödülünü kazandı. Şirket, ilk ihaleden farklı olarak ikinci ihalede teklif alma işlemini elektronik ortama taşımıştı. Akenerji, Sanal Santral İhalesi ile, paydaşlarına tesis maliyetleri ve krizlerden etkilenmeyecekleri bir üretim kapasitesi kullanım hakkı sunabiliyor.

En büyük enerji organizasyonunda üst üste ikinci ödül

Akenerji, geçtiğimiz sene Konya’da düzenlenen zirvenin altıncısından da ödülle dönmüştü. Şirketin Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi olan “1292 MW” isimli sergisi de, geçen sene “Altın Voltaj” ödülünü elde etmişti.

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın himayelerinde ve destekleriyle düzenlenen ve Türkiye’nin önde gelen enerji şirketlerinin katıldığı zirve, Türkiye enerji piyasasının, kamu ve özel sektör birlikteliği ile gerçekleştirilen en büyük organizasyonu olma özelliğini taşıyor.

Zirveye katılım gösteren sektörden birçok önemli konuk; elektrik, doğal gaz, nükleer enerji alanlarında ve yenilenebilir enerji konusunda güncel gelişmeleri tartışma olanağı buluyor. Zirve tüm enerji sektörlerini bir araya getirmesi dolayısıyla sektör için önemli bir birikim paylaşım fırsatı yaratıyor.

 

Akenerji hakkında:

1211 MW kurulu gücü ve elektrik üretiminde 25 yılı aşkın deneyimiyle enerji sektörünün öncüleri arasında yer alan Akenerji, Türkiye’nin en köklü gruplarından Akkök Holding ve Çek enerji grubu CEZ Group ortaklığıdır. Yüzde 25 hissesi halka açık olan şirket, 2010 yılında arka arkaya devreye aldığı Akocak, Burç, Bulam, Feke II ve Uluabat hidroelektrik santral projelerinden sonra, Yukarı Seyhan Havzası’nda Gökkaya Barajı ve HES, Himmetli Regülatörü ve HES, Feke I Regülatörü ve HES projelerinin yapımını da 2012 yılı itibarıyla tamamlamıştır. Şirket; 7 hidroelektrik, 1 rüzgar ve 1 doğal gaz santrali ile Türkiye enerji ihtiyacının %3,2’sini karşılama kapasitesine sahiptir.

 

Akenerji 7. Türkiye enerji zirvesi’nden “altın voltaj” ödülüyle döndü
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Şehitlerin Naaşına Ulaşıldı
Şehitlerin Naaşına Ulaşıldı
şanlıurfa urfa