Advert
Advert

Doları getir, mezar taşını kap

​Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, dolardaki yükselişin durdurmak için yaptığı 'dolar bozdurma' kampanyasına bedava döner-ayran, saç tıraşı ve düğün paketi ile destek verenlere bir mermerci de eklendi. Bursalı mermerci, 2 bin dolar bozdurarak makbuzunu getirenlere ücretsiz mezar taşı verecek.

Doları getir, mezar taşını kap
Doları getir, mezar taşını kap Admin
Bu içerik 1026 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


 

İzlenen politikalar nedeniyle neredeyse art arda rekor kıran doların ateşini düşürmek için Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın halka yaptığı 'dolar bozdurma' çağrısı, birbirinden ilginç kampanyalara dönüştü. Yapılan bu çağrı sonrası belirledikleri miktarlarda dolar bozdurup, fişini getirenlere bedava döner-ayran, saç tıraşı yada düğün paketi veren işletmecilere son olarak oldukça şaşırtıcı bir kampanyaya imza atan Bursalı mermerci eklendi. 

Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesi Hamitler Mahallesi'nde mermer işletmeciliği yapan Enes Alan, Erdoğan'ın çağrısına destek olmak amacıyla 2 bin dolar bozdurarak makbuzunu getirenlere ücretsiz mezar taşı sözü verdi.

İş yerlerine ve mezar taşlarının üzerine "2 bin dolar bozdurup fişini getirene 30'luk mezar taşı bedava", "Dolarını bozdur, mezar taşını götür" yazıları asan mermerci Alan, "2 bin dolarını bozdurup getiren vatandaşımıza 750 liralık mezar taşını bir kuruş bile almadan veriyoruz. Hatta gidip kendimiz mezara yerleştiriyoruz" dedi.

‘BİRKAÇ KİŞİ GELDİ’

Kent sakinlerinin başlattıkları bu kampanyaya olumlu baktıklarını öne süren Alan, şunları söyledi: "Vatandaşlarımız bu kampanyaya çok olumlu bakıyor. Hatta birkaç vatandaşımız dolarını bozdurup geldi ama bu iş mezar işi olduğu için bedava yaptırmaya gönlü el vermedi. Fakat yine de makbuzunu bize gösterdi. İlgi görüyoruz. İnşallah vatandaş bundan sonra kendi çabalarıyla da bazı sorunları çözebilecek. Bizim ülkemiz, bizim ekonomimiz, sahip çıkacağız. Kimseye bırakmayacağız. 26 yaşında bir gencim. Elimden gelen ne varsa onu yapmaya çalışıyorum. Vatandaşlarımızın da bu konuyla ilgili ellerinden gelen her şeyi yapmalarını istiyorum. 2 bin dolarını bozdurup getiren vatandaşımıza 750 liralık mezar taşını bir kuruş bile almadan veriyoruz. Hatta gidip kendimiz mezara yerleştiriyoruz."

 

 

Doları getir mezar taşını kap
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa