Advert
Advert

Vali Tuna “Gönüllülük İnsana Kendini Adayabilmektir

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna; 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü dolayısıyla Sevgi-Erdoğan Gönül Eğitim Parkındaki programa katıldı.

Vali Tuna “Gönüllülük İnsana Kendini Adayabilmektir
Vali Tuna “Gönüllülük İnsana Kendini Adayabilmektir Admin
Bu içerik 602 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

 

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı tarafından Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde hizmet veren Sevgi-Erdoğan Gönül Eğitim Parkındaki Dünya Gönüllüler Günü etkinliklerinde gönüllü eğitmenler ve öğrenciler gönüllülük konusunda davetlilere görüşlerini aktardılar.

 

Sevgi-Erdoğan Gönül eğitim Parkındaki etkinlikler sırasında gönüllülere hitap eden Vali Tuna ise; Gönüllülüğün, insana ve insan için değerli olan her şeye kendini adayabilmek olduğunu belirtti. Konuşmasında insanların bir araya gelerek gönüllülük esasıyla çalışmalar yürütmesinin ortak geleceğe hizmet ettiğini kaydeden Vali Tuna: “Kimi zaman hasta çocuklarımız için, kimi zaman yaşlılarımız için, bazen engelli kardeşlerimiz, bazen doğa ve çevre için bir dernek veya vakıf yoluyla gönüllü olarak bir araya gelinmesi hedef kitlelere etkisi olduğu kadar aslında kendi ahlaki değerlerimizin ve vicdanlarımızın sorumluluğunu yerine getirme bakımından da hepimizin ihtiyacıdır. Bir işin; gönül vererek yapıldığı zaman, yapılan her türlü işten daha doğru sonuçlar verdiği her alanda kendisini kabul ettirmiş bir gerçek olarak karşımızda dururken, özellikle eğitime gönül vermek ve yavrularımızın eğitimine gönülden destek vermek her işin doğru sonuçlanması için yeterli bir çabadır” dedi.

 

Özellikle eğitim alanında yapılan gönüllü çalışmalara ihtiyaçduyulduğunu belirterek konuşmasına devam eden Vali tuna: “Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı da eğitimde ihtiyaç duyduğumuz gönüllü çalışmalara öncülük eden değerli bir kuruluşumuzdur. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfının eğitim ve gönüllülük alanında yaptığı birçok çalışmanın farklı bir örneğini de Türkiye’nin farklı illerinde yer alan ve şu anda içinde bulunduğumuz Sevgi-Erdoğan Gönül eğitim parkında görüyoruz. Özellikle Şanlıurfa’nın seçilmiş olması ayrı bir öneme sahip çünkü Şanlıurfa, genç nüfus bakımından Türkiye birincisi. Şanlıurfa’nın sahip olduğu bu genç nüfusun, eğitimden daha büyük bir ihtiyacı olamaz. Devlet olarak gençlerimizin ve çocuklarımızın eğitimi için çalışmaya devam ederken Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı gibi gönüllü kuruluşlarımızın çalışmaları da yavrularımız için çok önemlidir” cümlelerini kullandı.

Konuşmasının sonunda 5 Aralık Dünya Gönüllüler Gününü kutlayan Vali Güngör Azim Tuna; Sevgi-Erdoğan Gönül Eğitim Parkına katkı sunan kuruluş temsilcilerine plaketlerini takdim etti. Program Eğitim Parkı gönüllüler ve buradan yararlanan çocuklarla toplu fotoğraf çektirilmesiyle sona erdi.

 

Vali Tuna “Gönüllülük İnsana Kendini Adayabilmektir
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
Yazar ve Senarist Tarık Tufan Şanlıurfa İYC’de
Yazar ve Senarist Tarık Tufan Şanlıurfa İYC’de
şanlıurfa urfa