Advert
Advert

Vali Tuna: Suyun istismar edilmesi cinayettir

ŞANLIURFA Valisi Güngör Azim Tuna, "Elimizde çok kıymetli bir su hazinesi var ve birilerinin bunu istismar etmesine asla müsaade edemeyiz. Bu da farklı bir cinayettir. Buna göz yumamayız" dedi.

Vali Tuna: Suyun istismar edilmesi cinayettir
Vali Tuna: Suyun istismar edilmesi cinayettir Admin
Bu içerik 812 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Şanlıurfa İl Müdürlüğü tarafından 'Tarımsal Üretimde Basınçlı Sulama Sistemlerinin Önemi ve Kullanımının Yaygınlaştırılması Çalıştayı'na katılan Vali Güngör Azim Tuna, sulamada alınacak önlemlerin stratejik bir konuma sahip olduğunu ifade etti. Suyun istismar edilmesinin bir cinayet olduğunu ifade eden Vali Tuna, şunları söyledi.

"Suyun tasarruflu kullanılarak verimin artırılması çok önemlidir. Su, her geçen gün daha da stratejik bir konuma geliyor. Günümüzde salma sulama yönteminden vazgeçilmesi gerekiyor. Bu yüzden bizde üreticilerimizin modern sulama yöntemlerini kullanmaları yönündeki çalışmaları destekliyoruz. Devlet olarak bize düşen bu işin yönetimini ve denetimini iyi yapmaktır. Görevler ve yetkiler ne şekilde paylaştırılmış olursa olsun, bu işin paydaşları çoktur. Kurallara uymayanlara yaptırılacak uygulamalar çok önemlidir. Elimizde çok kıymetli bir su hazinesi var ve birilerinin bunu istismar etmesine asla müsaade edemeyiz. Bu da farklı bir cinayettir. Buna göz yumamayız. Suyun har vurup harman savrulmasına sessiz kalamayız. Devlet olarak üzerimize düşeni yapacağız. Bu işi başkalarına devrederek işin içinden kurtulamayız. Denetim görevlerinin iyi yapılması gerekiyor. Bu işin bir tarafı da eğitimdir. Eğitim vererek, kurallara uymayanlara ceza yazarak bu düzeni işletmeye çalışacağız."

Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Uğur Büyükhatipoğlu ise toplulaştırma yapılan arazilerin, sulama eğitiminin ardından sertifika verilmesi ile sahiplerine teslim edileceğini söyledi.

 

şanlıurfa urfa valisi tuna haber urfadabugün
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
şanlıurfa urfa