Advert
Advert

VALİ TUNA:ŞANLIURFA HAYVANCILIKLA DA ÖNE ÇIKACAK

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna; Genç Çiftçi Projelerinin desteklenmesi kapsamında başvuran çiftçilere küçükbaş hayvanlarını teslim etti.

VALİ TUNA:ŞANLIURFA HAYVANCILIKLA DA ÖNE ÇIKACAK
VALİ TUNA:ŞANLIURFA HAYVANCILIKLA DA ÖNE ÇIKACAK Admin
Bu içerik 587 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gap Tarımsal Eğitim Merkezinde düzenlenen telim töreninde konuşan Vali Tuna; teslim edilen küçükbaş hayvanların genç çiftçilerin elinde sayısının arttırılmasıyla ülke ekonomisine katkı yapacaklarını kaydetti.

 

Hayata geçirilen projelerle tarımsal üretimde olduğu gibi hayvancılıkta da Şanlıurfa’nın öne çıkacağına inandığını kaydeden Vali Tuna: “Bakanımız Sayın Faruk Çelik geçtiğimiz günlerde büyükbaş hayvan dağıtımını gerçekleştirdi. Bugün de küçükbaş hayvanları çiftçilerimize teslim ediyoruz. Önemli olan bunun amacına uygun kullanılması. Bu küçükbaş hayvanlarla ülkemizin ihtiyacı olan et veriminin arttırılması ve damızlık yetiştirilmesi hedef alınmalı. Böylelikle çiftçilerimiz de kazansın, tüccar da kazansın, ülkemiz de kazansın. Çiftçilerimize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Bakanımız Sayın Faruk Çelik’in öncülüğünde Şanlıurfa’ya yıllardır güzel hizmetler yapıldığını hep birlikte görüyoruz. İnşallah bundan sonraki dönemlerde de bu hizmetlerin süreceğine inancımız tamdır” dedi.

 

Tören, kura ile belirlenen çiftçilere belgeleri ile birlikte küçükbaş hayvanların teslim edilmesiyle devam etti. Törende altı çiftçi daha hazırladıkları projelerle hayvanlarını alırken, bugüne kadar Şanlıurfa’da 47 genç çiftçiye akkaraman, mor karaman, ivesi ve kıl keçisi türlerinde küçükbaş hayvanları teslim edildi. Hazırladıkları projelerle küçükbaş hayvan alan çiftçilerin her birine bir yaşında kırkar adet hayvan teslimi yapıldı.

 

 Gap Tarımsal Eğitim Merkezinde düzenlenen telim törenine Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna’yla birlikte; Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Uğur Büyükhatipoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Murat Çakmaklı, proje sahibi çiftçiler ve aileleri katıldı.

 

 

 

şanlıurfa valisi vatadaşları ziyaret haberi urfada bugün haberleri
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
şanlıurfa urfa