Advert
Advert

Şanlıurfa da Yoksulun duman rengi

Urfa'da 30 bin aileye yoksulluk nedeni ile dağıtılan kömürün kentin semalarında oluşturduğu duman bulutları, yaşamı olumsuz etkiliyor.

Şanlıurfa da Yoksulun duman rengi
Şanlıurfa da Yoksulun duman rengi Admin
Bu içerik 959 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Urfa'da Sosyal Yardımlaşma Vakfı'nın merkez Eyyubiye, Haliliye ve Karaköprü ilçelerinde dağıttığı kömür, gece ve sabah saatlerinde kentin üstüne duman bulutlarının çökmesine neden oluyor. Kentin üstünde duman ve isten oluşan kara bulutlar ise, küçük bir yağmurda kentin sokaklarına ve insanların üstüne akıyor.

 

30 BİN AİLEYE KÖMÜR DAĞITILIYOR

 

3 ilçede toplam 30 bin yoksul aileye dağıtılacağı belirtilen kömürü almak isteyen ailelerin, vakfa müracaat edip yoksul olduğunu beyan etmesi gerekiyor. Vakfın ekibinin yerinde incelemesi ile yoksulluğu kanıtlanan aileler, vakıftan aldıkları belge ile kömür dağıtım merkezlerine gidiyor. Burada her aile 25 torbadan oluşan 750 kilogram kömürü bekleyen kamyonetlere yükleyip evine taşıyor alabilen ailelerin yanı sıra müracaat eden binlerce ailenin de yoksulluk testinden geçemedi belirtildi. Asıl sorunda dağıtılan kömürün evlerde ısınmak için kullanılması ile başlıyor. Kötü kömürün dağıtıldığı ve hava kirliğinin bu nedenle oluştuğu ise, kentlilerin dile getirdiği bir iddia.

 

AİLELERİN KULLANMAKTAN BAŞKA ÇARESİ YOK

 

Haliliye Vakfı'ndan kömürünü alan 50 yaşındaki Mahmut Guneş, kömürü yaktıklarında evlerine ve çevrelerine dumanın yayıldığını, çok pis koktuğunu söylesede "Yoksuluz. Başka çaremiz yok, ısınmak için kullanacağız" dedi.

 

KÖMÜR TKİ'NİN

 

Haliliye Sosyal Yardımlaşma Vakfı'nın ismini vermeyen sorumlulularından birisi, ortaya çıkan hava kirliliğine yönelik soruya "Dağıtığımız kömür Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Genel Müdürlüğü'nün kömürü. Bu sebeple analizleri yapılmış ve o şekilde gönderilmiş" diyerek, hava kirliliğini görmezden geldi.

dihaber

Şanlıurfa da Yoksulun duman rengi kümür dağıtım
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Şehitlerin Naaşına Ulaşıldı
Şehitlerin Naaşına Ulaşıldı
şanlıurfa urfa