Advert
Advert

İhraç edilmiş bir sınıf öğretmenin sesi okuyun

Ben Şanlıurfa nın tektek dağları denen bölgesinde, merkeze 90 km uzaklıktaki bir birleştirilmiş sınıflı ilkokulda (Bardacık İlkokulu) 3 sene görev yaptım. Tek öğretmendim. Okulum 1988 yılında yapılmış, maalesef daha sonra hiç ilgilenilmemişti. Okuluma köydeki vatandaşların ve milli eğitim müdürlüğünün yardımlarıyla ihata duvarı yaptırdım sıvasını ellerimle kardım, briketlerini kendi ellerimle dizdim. Hatta duvar için gereken kumu 1 Mayıs tatilinde kum ocağına şahsi arabamla gidip istediğimde oradaki görevlinin gözleri doldu ve bana sarılıp herkes bugün tatil yaparken sen kum ocağına arabanla gelip okulunu iyileştirmek için çalışıyorsun bu fedakarlığa kayıtsız kalamam deyip 32

İhraç edilmiş bir sınıf öğretmenin sesi okuyun
İhraç edilmiş bir sınıf öğretmenin sesi okuyun Admin
Bu içerik 1649 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

TON KUMUN PARASINI ALMAMIŞTI.

Çatısı aktarılmadığı için sınıf ve lojman ıslanmış tavanlar küflenmişti. Öncelikle çatının aktarılmasını sağlayıp daha sonra içini ve dışını babamla birlilkte kendi ellerimle boyadım. Okulumun pencerelerini pvc yaptırıp, kendi paramla su şebekesi çektim. Elektrik kablosu bile 88 yılından kalmaydı. Onu da yine kendim değiştirdim. Bu değişimi gören öğrencilerim okula daha fazla ilgi gösteriyor ve derslerinde çok daha başarılı oluyordu. Çocuklarım derslerinde daha başarılı olunca her gün lojmanımda bulduğum AKREPLER bile beni mutlu ediyordu. Çünkü o köyde vatanını milletini seven bir nesil yetişiyordu. 3 yılın sonunda tayinim merkeze çıktı ve artık okulumdan ayrılıyordum. Köyümdeki bayanlar ve öğrencilerim göz yaşlarına boğulup gitmememi istediler…

Ben bunları kibir amaçlı anlatmıyorum. Sadece gerçeklerin ortaya çıkmasını, vatanımı ne kadar çok sevdiğimin bilinmesini istiyorum. Devletim ufak bir araştırma yapabilir, o köydeki velilere sorarak bunları öğrenebilirdi. Ama malesef yapmadı. Beni okullarda kılık kıyafet serbestliği henüz yokken üye olduğum, serbestlik gelince de istifa ettiğim aktifsen yüzünden ihraç edip daha da kötüsü VATAN HAİNİ ilan etti.

Artık öğretmen değilim o çok sevdiğim mesleğimden ve öğrencilerimden vatan haini damgası yiyerek ayrıldım. Bu çok ağırıma gidiyor. Vatanım ve milletim için fedakarlık yapan birisi iken bu şekilde ayrılmamalıydım.

Allah insana elbette rızık verir. Bir şekilde evladımı büyütür geçimimi sağlarım. Ama bu hain damgası çok ağır kaldıramıyorum. Vatanımı bölmeye çalışan hainler ister FETO ister PKK  her kim olursa olsun en ağır şekilde cezalandırılmalı. Ama  benden hain olmaz, olamaz. İhraç edilme gerekçesi olan kriterler en kısa sürede tekrar kontrol edilmeli ve masum işinde gücünde olan darbeyle terörle ilgisi olmayan insanlar iade edilmeli. Devletim bu yanlışı elbet görecek ve düzeltecektir. Her zaman devletimin yanındayım asla ihanet etmem. Geri iade edilmezsemde VATANIM SAĞOLSUN deyip sineme çekmeyi de bilirim.

Teşekkürler…

 

                                                                                                              Gönderen:  Uğur KANPOLAT

                                                                                                                             ugurkanpolat@gmail.com

ihraç olan öğretmenler haberi urfada son dakika haberleri urfadabugün
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
şanlıurfa urfa