Advert
Advert
Advert

VakıfBank’a enerji verimliliği finansmanında lider banka ödülü

VakıfBank, TurSEFF Sürdürülebilir Enerji Mükemmellik Ödülleri Töreni’nde “Enerji Verimliliği Finansmanında Lider Banka” ödülü aldı.

VakıfBank’a enerji verimliliği finansmanında lider banka ödülü
VakıfBank’a enerji verimliliği finansmanında lider banka ödülü Admin
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

VakıfBank, Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansmanı Programı’nın (TurSEFF) II. aşamasında (2013-2016) finanse edilmiş en başarılı yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği projelerinin ödüllendirildiği TurSEFF Sürdürülebilir Enerji Mükemmellik Ödülleri Töreni’nde “Enerji Verimliliği Finansmanında Lider Banka” ödülü aldı.

 

VakıfBank ilk fazında 6 yerli bankanın, ikinci fazında ise 4 yerli bankanın yer aldığı TurSEFF’in başladığı 2010 yılından bu yana finanse edilen 868 projenin yaklaşık yüzde 40’ına denk gelen 346 proje için toplam 122 milyon euro’yu aşan finansman sağlayarak TurSEFF kapsamında sağlanan toplam finansmanın yüzde 27’sine tek başına aracılık etti. VakıfBank aynı zamanda, ödül töreninde lanse edilen TurSEFF programının III. aşamasına dahil olan ilk banka oldu.

 

VakıfBank enerji verimliliği finansmanında lider konumunu koruyacak

 

Ödül töreninde açıklamalarda bulunan VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı M. Lütfü ÇELEBİ, “TurSEFF’in III. fazına dahil olan ilk banka olarak, enerji verimliliği finansmanda lider banka konumumuzu korumak ve finansmanı daha da yaygınlaştırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu hedef doğrultusunda iki yeşil finansal ürün geliştirdik. VakıfBank Ticari Bina Enerji Verimliliği Kredisi ve VakıfBank Elektronik Motorları İyileştirme Kredisi adlı ürünlerimiz ile sürdürülebilir enerji finansmanına teşviki sürdürmeyi, farkındalığı artırmayı ve pazar büyümesine katkı sağlamayı planlıyoruz. EBRD’nin yeni fonu, bu yeşil ürünlerin pazara arzını destekleyecek, aynı zamanda diğer kaynak verimliliği ve küçük ölçekli yenilenebilir enerji projelerini finanse etmemize yardımcı olacaktır” diye konuştu.

VakıfBank’a enerji verimliliği finansmanında lider banka ödülü
sanalbasin.com üyesidir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BM: Türkiye'nin Afrin operasyonu endişe vericidır
BM: Türkiye'nin Afrin operasyonu endişe vericidır
 Isparta'da eğitim uçağı düştü 3 şehit
Isparta'da eğitim uçağı düştü 3 şehit