Advert
Advert
Advert

Gönüllü öğretmenlere cinsel saldırı

Karabağlar'da gönüllü öğretmenlik yapan 6 kadın kaldıkları konteynırda cinsel saldırı girişiminde bulunulduğu ortaya çıktı.

 Gönüllü öğretmenlere cinsel saldırı
 Gönüllü öğretmenlere cinsel saldırı Admin
Advert

İzmir'in Karabağlar İlçesi'ndeki 35 öğrenciye gönüllü öğretmenlik yapan 6 kadın öğretmenin kaldıkları konteynırda cinsel saldırı girişiminde bulunulduğu ortaya çıktı. Öğretmenler S.C., İ.P., B.D., E.Ş., F.Ö. ve B.Ö.  2015 yılının eylül ayında Karabağlar’a bağlı bir köyde yaşayan çocukların eğitimlerine destek olmak için gönüllü olarak çalışmaya başladı. 

Haftanın belirli günlerinde köyün çocuklarıyla bir araya gelen 6 kadın öğretmen matematik, Türkçe ve İngilizce dersleri vererek 35 çocuğun gelişimine katkıda bulunurken, 14 Mayıs’ta köydeki bir eve misafir olan kadınlar, geceyi geçirdikleri ev sahibinin konteynır evinde saldırıya uğradı.

Saldırganlar Y.I., M.A., M.B. ve A.Ç., kadın öğretmenlerin kaldıkları evin kapısını yumruklayarak zorla içeri girmek isterken, kadınların kaçamaması için ayakkabılarını uçurumdan aşağıya atarak, araçlarının lastiklerini indirdi. Saldırganlar, ev sahibi T.D.’nin erkek kardeşi H.Y.’nin olay yerine gelmesiyle kaçarak uzaklaştı. Olayın ardından büyük şok yaşayan öğretmenler, 4 saldırgandan şikâyetçi oldu. 

TECAVÜZ EDECEKLERİNİ İTİRAF ETTİLER  

İlk etapta zanlıların 4’ü de suçlamaları kabul etmedi. Dışarıda gözcü olarak beklediğini ikinci ifadesinde itiraf eden A.Ç., arkadaşlarının kadınlara tecavüz etmek amacıyla konteynır eve gittiğini söyledi. İzmir 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan davada, zanlılar “mala zarar verme ve cinsel taciz” suçundan toplam 20 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmaya başlandı.

HAKİM 'SİZİN ORADA NE İŞİNİZ VARDI' DEDİ

Olayın üzerinden 7 ay geçmesine rağmen hâlâ psikolojik olarak toparlanamadıklarını belirten emekli matematik öğretmeni F.Ö., şunları dedi: “Davanın ilk duruşması 13 Ekim’deydi. İkinci duruşma hâkimin sağlık problemi nedeniyle Şubat’a ertelendi. İlk duruşmada hâkimin olayı basit bir laf atma olarak görmesi, ‘Sizin orada ne işiniz vardı?’ şeklinde yaklaşması bizi çok üzdü. O kapıyı açabilselerdi, ev sahibimizin kardeşi o anda gelmeseydi çok daha kötü şeyler olabilirdi. Zanlılardan birinin burs vermek istediğimiz bir öğrencinin babası olması bizi çok sarstı. Çocuklarımız için yapacağımız çok şey vardı. Maalesef yapamadık.”

    

 

Gönüllü öğretmenlere cinsel saldırı
sanalbasin.com üyesidir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şemdinli'de piyade binbaşı intihar etti
Şemdinli'de piyade binbaşı intihar etti
Afganistan'da polise saldırı:çok sayıda  ölü
Afganistan'da polise saldırı:çok sayıda ölü