Advert
Advert

Mersin de Kadın Emeğini Değerlendirme Pazarı açıldı

​Mersin’de kadının emeğinin görünür kılınması için Kadın Emeğini Değerlendirme Pazarı'nın açılışı yapıldı. Haftanın 6 günü açık olacak pazarda kadınlar kendi elleriyle ürettikleri ürünleri satacak.

Mersin de Kadın Emeğini Değerlendirme Pazarı açıldı
Mersin de Kadın Emeğini Değerlendirme Pazarı açıldı Admin
Bu içerik 1171 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mersin’de bulunan Akdeniz Belediyesi’ne bağlı Kadın Müdürlüğü tarafından 4 yıldır projesi devam eden Kadın Emeğini Değerlendirme Pazarı çok sayıda kişinin katılımıyla açıldı. Kuvai Milliye Parkı’nda açılışı yapılan ve Pazar hariç haftanın 6 günü açık olacak olan pazarda kadınlar kendi elleri ile ürettikleri ürünleri tezgahlarda halka sunacak. Açılışı öncesi tezgah başlarında yerini alan kadınlar evde yapmış oldukları yiyecek, takı, elbise ve örgüleri müzik eşliğinde sergiledi. Kesilen kurdelenin ardından açılışta konuşan Akdeniz Belediyesi Eşbaşkanı Fazıl Türk, kadınların bu pazar ile kendi ayakları üstünde duracaklarını belirterek, pazarda çalışan kadınlara başarı dileklerini sundu. 

'KADINLAR İÇİN BİR UMUT'

Ardından söz alan proje sahiplerinden Akdeniz Belediyesi Eşbaşkan Yardımcısı Sebahat Gençtarih Cebe, belediye olarak kadınların kendilerine olan özgüvenlerini artırmak ve ekonomik olarak kendilerini daha iyi his etmeleri için böyle bir proje hazırladıklarını söyledi.  "Kadınlar için bu proje bir umuttur" diyen Cebe, “Kadın emeği insanlar tarafından zaten görülmüyordu. Kadınlar evde yapmış oldukları emeklerini artık pazar yerlerinde yaparak emeklerinin görünür kılacaklar. Kadınlar bu projeler sayesinde artık güçlenecek” dedi. 

Cebe, kadınların günlük yaşamda emeklerinin görünür kılınması ve kendilerini finanse etmeleri için böylesi projeleri çoğaltacaklarını ifade etti. 

dihaber.net

Kadın Emeğini Değerlendirme Pazarı açıldı
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
Yazar ve Senarist Tarık Tufan Şanlıurfa İYC’de
Yazar ve Senarist Tarık Tufan Şanlıurfa İYC’de
şanlıurfa urfa