Advert
Advert

Rakka operasyonunda ikinci aşama başladı

​Fırat’ın Gazabı Eylem Odası Komutanlığı, operasyonun ikinci aşamasının başladığını ve hedeflerinin kentin batısını özgürleştirip, kenti tamamen kuşatmaya almak olduğunu açıkladı.

 Rakka operasyonunda ikinci aşama başladı
 Rakka operasyonunda ikinci aşama başladı Admin
Bu içerik 650 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

Fırat’ın Gazabı Eylem Odası Komutanlığı, Rakka'yı özgürleştirmek için 5 Kasım’da başlatıp 14 Kasım’da ilk aşamasını tamamladıkları operasyonunun ikinci aşamasını Teşrin'e bağlı Qadriye köyünden başlattılar. İlk aşamada 40 köy ve yaklaşık 20 mezrayı DAİŞ'ten özgürleştiren güçler, ikinci aşamada Rakka’nın batısına doğru ilerleyecek. Yeni güçlerin yanı sıra yüzlerce Rakkalının da yer alacağı operasyonda kentin kuşatılması hedefleniyor. 

YENİ GÜÇLER KATILDI 

Teşrin’e bağlı Qadriye Köyü’nde başlatılan operasyonun ikinci aşamasında Swar El Rakka, Şuheda El Rakka, Ehrar El Rakka, Suwar Til Ebyad, Liwa El Tehrir, Ketîp Şuheda El Fırat, Ketîp Şehid El Cimo, QSD, YPG/YPJ, Dêre Zor Askeri Meclisi, Nêxbe Güçleri, Teyyar El Xad ve Suwar El Rakka.  Arap, Kürt, Süryani ve DAİŞ’in zulmünden kaçan Rakkalıların çoğunlukta olduğu güçler, kenti DAİŞ zulmünden kurtarmak için kuşatılmasını öngörüyor. İlk aşamada yer alan güçlerin yanında ikinci aşaması başlayan operasyonda Dêre Zor Askeri Meclisi, Nêxbe Güçleri, Teyyar El Xad ve Suwar El Rakka gibi yeni güçler de yer alıyor.

DAİŞ’TEN KURTULAN BİN 500 RAKKALI GENÇ KATILDI 

Araplar başta olmak üzere Rakka ve çevresinde bulunan yurttaşlarda büyük bir sevince neden olan operasyona, DAİŞ’in elinden kurtarılan ve kurtulan yaklaşık bin 500 genç de operasyondaki yerini aldı. 

Kuzey Suriye Federasyonu ve Rojava’nın güvenliği açısından önemli bir adım olarak görülen hamlenin birçok gelişmeye de kapı aralayacağı yönünde değerlendiriliyor. Kürtler ve Araplar olmak başta olmak üzere halkların ortak yaşam alanı olarak görülen Kuzey Suriye Federasyonu açısından Rakka’nın tamamen özgürleştirilmesi halk tarafından sıkça dillendirilirken, Kuzey Suriye’de oluşturulacak yapının yıllardır süren savaşta halklara nefes aldırabileceği vurgulanıyor. 

kaynak:dihaber.net

Rakka operasyonunda ikinci aşama başladı
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa