Advert
Advert

Şanlıurfa'da, 'Anayasa ve Başkanlık' anlatıldı

ŞANLIURFA'da, 'Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi' konulu konferans düzenlendi.

Şanlıurfa'da, 'Anayasa ve Başkanlık' anlatıldı
Şanlıurfa'da, 'Anayasa ve Başkanlık' anlatıldı Admin
Bu içerik 399 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile GAP Gazeteciler Birliği tarafından düzenlenen 'Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi' konulu konferansa Anayasa Hukukçusu Prof. Dr. Hasan Tahsin Fendoğlu konuşmacı olarak katıldı. Fendoğlu, Anayasa ve Başkanlık Sistemi ile ilgili katılımcılara bilgi verdi.

Konferansta konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, ülkenin yeni bir Anayasa ve Başkanlık Sistemi'ne ihtiyaç duyduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Eğer yasalar ve hukuk, toplumun ihtiyaçlarına cevap vermiyorsa, toplumun yapısını içermiyorsa, insanlar arasındaki ilişkiyi ve insanla devlet arasındaki ilişkiyi düzenlemede eksik kalıyorsa değişmelidir. Yasalar milletin iradesiyle seçilen vekillerin mecliste yaptığı düzenlemelerdir. 1980'den kalma, toplumun iradesini taşımayan, cuntanın oluşturduğu bir zihniyetin eseridir. Gelişmiş, demokrasinin, hukukun olduğu toplumlarda anayasa değişikliği gerçekleşmelidir. Anayasa değişikliği Başkanlık sistemiyle aslında ilintilidir. Çünkü bu sistemin anayasada bir norm olarak düzenlenmesi gerekiyor. Başkanlık Sistemi aslında geleneğimize, kültürümüze, inancımıza uygun olduğunu tarihimize baktığımızda söyleyebiliriz."

 

Şanlıurfa'da 'Anayasa ve Başkanlık' anlatıldı
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 150 dükkanın bulunduğu çarşıda yangın
150 dükkanın bulunduğu çarşıda yangın
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
şanlıurfa urfa