Advert

Urfalılar Gazetenize sahip çıkın

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan konferans salonun da gerçekleşen “ Yeni Anayasa ve Başkanlık sistemi” konulu konferansa konuşan GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanlığı Zeynel Abidin Kıymaz, OHAL Kapsamında mutlaka mağdurlarda vardır. Bu mağdurlardan biri de URFANATİK Gazetesidir. Şanlıurfalıları ve Gazetecileri Gazetelerine sahip çıkmaya çağırıyorum” dedi.

Urfalılar Gazetenize sahip çıkın
Bu içerik 169 kez okundu.
Advert

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanlığı ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen “ Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi” konulu konferans düzenlendi. Konferansı ise Prof. Dr. Hasan Tahsin Fendoğlu gerçekleştirdi.

 

 Konferans öncesi protokol konuşmasında söz alan GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanlığı Zeynel Abidin Kıymaz; “ Bir sivil toplum kuruluşu olarak meslek kuruluşları içerisinde Türkiye de sayılı bir kuruluş GAP Gazeteciler birliği fikir hayatımız, düşünce hayatımızı, sosyal hayatımıza katkılar amacıyla birçok konferans ve paneller tertip ettik. Yaşım 53 doğduğum günden belli en fazla Türkiye’nin tartışılan konularından birisi Anayasa olmuştur. Ben doğmadan önce 61’de Anayasa yapmış Darbeciler ihtilal olmuş.

71 ‘de yine ihtilal olmuş 90’ da isim değişikliği olmuş. Ama bir türlü tartışmanın sona ermediği ve konuşulmadığı bir dönem Anayasası. Kurucu Cumhurbaşkanı diyor ki Türkiyeler öyle bir sistem oturttuk ki 200 yıl kendi iç tartışma ile yıllarını geçirecekler.  Google ye girerseniz okuya bilirsiniz. Biz Milli kendi ürettiklerimizi ortaya koyamazken başkalarının bize dayattırdıkları silahlı güçlerin gelip tepemize baskı kurdukları günleri yaşadık. Anayasayla ilgili konuşmacımız Anaya profesörü Hasan Tahsin Fendoğlu sanırsam Türkiye’de 25,30 Anayasa Profesörü içerisinde en etkili, en bilgili hocamızdır. 2012 yılın da aynı programı Adıyaman’da da vermişti. Hasan Tahsin beyi bizler de buraya davet ettik bizleri bilgilendirecektir.

 

Hepimizin keyif alacağı bir konferans vereceğinden eminim. OHAL kapsamında da hayatımızı yaşamaya devam ediyoruz. Her Darbenin de arkadaşlar mutlaka bir mağduru olur. GAP Gazeteciler cemiyeti Genel Başkanı olarak Şanlıurfa’da da mağdurlar oluyor. Bunlar dan birisi de Şanlıurfa’nın sesi ve Şanlıurfa’nın gerek yerel anlamda gerekse de çalışmaları hakkında çalışmalarının olduğunun hepimiz bilincindeyiz. Şanlıurfa’nın sesi olmayı kendisine hedef, geye etmiş. Basının hayatına katkı, emek vermiş URFANATİK Gazetesi’nde bu bilgi kirliliği içerisinde Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi at izi it izine karışmış deyimi, çerçevesinde haksızlığa uğramış ve kapatılmıştır. Şanlıurfa’nın sesi olan bu yayın organının tekrar hayata dönmesi ve açılması için bütün Şanlıurfalılar ve Gazeteciler olarak sahip çıkmanızı istiyorum” dedi.

Urfalılar Gazetenize sahip çıkın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AYM'nin 55. Kuruluş Yıl Dönümü Törenine Katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AYM'nin 55. Kuruluş Yıl Dönümü Törenine Katıldı
SURUÇ'TA 23 NISAN COŞKUSU...
SURUÇ'TA 23 NISAN COŞKUSU...