Advert

Şanlıurfa'dan Halep'e 4 TIR insani yardım

ŞANLIURFA İnsani Yardım Platformu tarafından toplanan 4 TIR dolusu yardım malzemesi, Suriye'nin Halep kentindeki ihtiyaç sahiplerine dualar eşliğinde gönderildi.

Şanlıurfa'dan Halep'e 4 TIR insani yardım
Şanlıurfa'dan Halep'e 4 TIR insani yardım Admin
Bu içerik 265 kez okundu.

 

'Sınır Ötesine Yardım Kampanyası' çerçevesinde hayırseverlerin desteğiyle temin edilen gıda, su, ilaç, oyuncak ve giyim malzemelerini taşıyan 4 TIR, Paşabağı Mahallesi'ndeki Büyükşehir Belediyesi Lojistik Merkezi'nde düzenlenen törenle Suriye'ye gönderildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi de TIR'lara malzemelerin yüklenmesine yarım etti. Yardım konvoyu İl Müftüsü İhsan Açık tarafından dua edildikten sonra yola çıktı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, kentte 6 yıldır sivil toplum kuruluşu ve kamu kuruluşlarının desteğiyle Suriye'ye insani yardım göndermeye çalıştıklarını belirterek, "Suriye'de insan nerdeyse artık kalmayacak derecede bir savaş ortamı yaşıyor. Orada yaşayan Müslüman kardeşlerimize yardım elimizi uzatmamız gerekiyor. Hükümetimiz ve Diyanet İşleri Başkanlığımız bünyesinde bir yardım kampanyası başlatıldı. Yardım kuruluşlarına lojistik destek sağlamaya devam edeceğiz. Buradan artık 'Yeter' diyoruz. Çok üzüntü içerisindeyiz. Masum insanların gelecek uğruna, bir takım ekonomik ve askeri stratejik planlar uğruna canından olması bizleri çok derinden yaralıyor" dedi.

 

Şanlıurfa'dan Halep'e 4 TIR insani yardım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞADAMI YAZAR BAYRAMDA BARIŞ İSTEDİ
İŞADAMI YAZAR BAYRAMDA BARIŞ İSTEDİ
BAŞKAN EKİNCİ’DEN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI
BAŞKAN EKİNCİ’DEN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI