Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'dan Halep'e 4 TIR insani yardım

ŞANLIURFA İnsani Yardım Platformu tarafından toplanan 4 TIR dolusu yardım malzemesi, Suriye'nin Halep kentindeki ihtiyaç sahiplerine dualar eşliğinde gönderildi.

Şanlıurfa'dan Halep'e 4 TIR insani yardım
Şanlıurfa'dan Halep'e 4 TIR insani yardım Admin
Advert

 

'Sınır Ötesine Yardım Kampanyası' çerçevesinde hayırseverlerin desteğiyle temin edilen gıda, su, ilaç, oyuncak ve giyim malzemelerini taşıyan 4 TIR, Paşabağı Mahallesi'ndeki Büyükşehir Belediyesi Lojistik Merkezi'nde düzenlenen törenle Suriye'ye gönderildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi de TIR'lara malzemelerin yüklenmesine yarım etti. Yardım konvoyu İl Müftüsü İhsan Açık tarafından dua edildikten sonra yola çıktı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, kentte 6 yıldır sivil toplum kuruluşu ve kamu kuruluşlarının desteğiyle Suriye'ye insani yardım göndermeye çalıştıklarını belirterek, "Suriye'de insan nerdeyse artık kalmayacak derecede bir savaş ortamı yaşıyor. Orada yaşayan Müslüman kardeşlerimize yardım elimizi uzatmamız gerekiyor. Hükümetimiz ve Diyanet İşleri Başkanlığımız bünyesinde bir yardım kampanyası başlatıldı. Yardım kuruluşlarına lojistik destek sağlamaya devam edeceğiz. Buradan artık 'Yeter' diyoruz. Çok üzüntü içerisindeyiz. Masum insanların gelecek uğruna, bir takım ekonomik ve askeri stratejik planlar uğruna canından olması bizleri çok derinden yaralıyor" dedi.

 

Şanlıurfa'dan Halep'e 4 TIR insani yardım
sanalbasin.com üyesidir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şemdinli'de piyade binbaşı intihar etti
Şemdinli'de piyade binbaşı intihar etti
Afganistan'da polise saldırı:çok sayıda  ölü
Afganistan'da polise saldırı:çok sayıda ölü