Advert
Advert

Halfeti Belediye Eş başkanı Bayram tutuklandı

Şanlıurfa Halfeti Belediye Eşbaşkanı Mustafa Bayram'ında aralarında olduğu 10 kişi, cemaat imamının hazırladığı dosyadan tutuklandı.

 Halfeti Belediye Eş başkanı Bayram tutuklandı
 Halfeti Belediye Eş başkanı Bayram tutuklandı Admin
Bu içerik 1019 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şanlıurfa Halfeti ilçesinin DBP'li belediye eşbaşkanı Mustafa Bayram, Suruç eski belediye eşbaşkanı Hülya Demir, HDP eski il eşbaşkanları Leyla Akça ve Mehmet Çiçek, büyük şehir belediye meclis üyeleri Sibel Sütpak, Sami Kılıç, DBP Suruç ilçe yöneticisi Mahide Kurttekin ve parti üyeleri İsmail Çobanyıldızı, Mahmut Kaya, İsmail Şahin ve  11 günlük gözaltından sonra bugün Urfa Adliyesi'ne çıkarıldı.

 

2014 yılında cemaatin emniyet imamlarından Ahmet Sait Yayla'nın hazırladığı dosyada, şahıslar DTK ve HDK çalışmaları yürütmekten savcıya ifade verdi. "Örgüt üyeliği" iddiası tutuklanma talebi ile savcının mahkemeye sevk ettiği 10 kişi, mahkeme tarafından aynı iddia ile tutuklandı.

 

DBP PM üyesi Sevda Çelik Özbingöl, HDP eski Birecik ilçe eşbaşkanı Ahmet Kılıç, Hilvan eski eşbaşkanı İhsan Yavuz ve parti üyeleri Avni Gürbüz ile İmam Kip'in de aynı kapsamda adliyeye çıkarılmaları bekleniyor.

 

Tutuklanan şahıslar, Şanlıurfa T Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

 

Öte taraftan 02 Aralık'ta yapılan operasyondan önceki gün merkez Eyyubiye ilçesinde polise aracına düzenlenen saldırı ile alakalı oldukları iddiası ile gözaltına alınan Mahmut Polat, Ahmet İstek ve ismi öğrenilemeyen 1 kişinin ise emniyette tutulmaya devam ettiği öğrenildi.  

Halfeti Belediye Eş başkanı Bayram tutuklandı
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Şehitlerin Naaşına Ulaşıldı
Şehitlerin Naaşına Ulaşıldı
şanlıurfa urfa