Advert
Advert

DAİŞ’ten kurtarılan Rakkalı kadınlar Artık renkli fistanlar giyebiliriz

Rakka operasyonunda DAİŞ’ten kurtarılan köylülerden Secda Hesen Ehmed, kara çarşaflardan kurtulduğunu belirterek, “Artık renkli fistanlar giyebiliriz” dedi.

 DAİŞ’ten kurtarılan Rakkalı kadınlar Artık renkli fistanlar giyebiliriz
 DAİŞ’ten kurtarılan Rakkalı kadınlar Artık renkli fistanlar giyebiliriz Admin
Bu içerik 863 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Demokratik Suriye Güçleri'nin (QSD) Rakka operasyonunun ikinci aşaması dördüncü gününe girdi. İki koldan operasyonu sürdüren savaşçılar, DAİŞ’ten kurtardıkları 16 köydeki sivilleri güvenli alanlara taşıdı. DAİŞ’ten kurtulan sivillerin heyecanı ve mutluluğu yüzlerine yansıdı.

64 yaşındaki İsmail Hemûd, DAİŞ'in her şeylerine karıştığını, yaşamlarına müdahale ettiğini anlattı. Hemûd, giydikleri elbiseden, içtikleri sigaraya kadar müdahaleye maruz kaldıklarını, tehdit edildiklerini aktarırken, artık zulmün bittiğinin de altını çizdi. 

‘ARTIK ÖZGÜRCE DIŞARIDA DOLAŞABİLİRİZ’

15 yaşında olan Hamis Arif adlı çocuk, köyleri Deranîye’de çobanlık yaptığını belirtti. Arif, çoğu zaman hayvanlarını otlatmaya bile götürmekten korktuğunu ama artık durumun değiştiğini söyleyerek, “QSD’nin bizi özgürleştirmesi her anlamıyla iyidir. Artık özgürce dışarıda dolaşabilir, yaşamımızı kurabiliriz” dedi. 

RENKLİ FİSTAN ÖZLEMİ

3 çocuk annesi ve 30 yaşında olan Secda Hesen Ehmed, özgür olduklarını kaydederek, DAİŞ’in hakimiyetine son verilmesinin özellikle kadınlar açısından çok iyi olduğunu vurguladı. Ehmed, kara çarşaflardan kurtulduğunu belirterek, “Artık renkli fistanlar giyebiliriz” dedi.

kaynak:dihaber.net

DAİŞ’ten kurtarılan Rakkalı kadınlar: Artık renkli fistanlar giyebiliriz
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa