Advert
Advert

VALİ TUNA AKÇAKALE VE SURİYELİ KANAAT ÖNDERLERİYLE BULUŞTU

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, bir dizi inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Akçakale ilçesine gitti.

VALİ TUNA AKÇAKALE VE SURİYELİ KANAAT ÖNDERLERİYLE BULUŞTU
VALİ TUNA AKÇAKALE VE SURİYELİ KANAAT ÖNDERLERİYLE BULUŞTU Admin
Bu içerik 723 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

 

Vali Tuna, ilk olarak Süleyman Şah ilkokulunu ziyaret etti. Burada öğrencileri sınıflarında ziyaret eden Tuna, onlara sorular sorarak hediyeler verdi. Ardından Kaymakamlık binasına geçen Vali Tuna, Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat ile görüştü. Vali Tuna, 5 yıla yakın süredir Akçakale Kaymakamlığı yapan ve Trabzon’un Of ilçe Kaymakamlığı’na atanan Eyüp Fırat’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, yeni görevinde başarılar diledi.

 

Bu ziyaretlerin ardından İlçe Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan’la biraraya gelen Vali Tuna, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Ardından Akçakale ve Suriyeli kanaat önderleriyle buluşan Vali Tuna, onların taleplerini dinledi. Vali Tuna’ya Suriyeli kanaat önderlerinden Abdülhey Abu Ravas yöresel kıyafet hediye ederek teşekkür etti. Akçakale ve Suriyeli kanaat önderleriyle buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Tuna: “Bizlere ev sahipliği yapan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Ülke olarak çok sıkıntılı günlerden geçtik. Bugün geldiğimiz noktada Türkiye, bölgede huzurun olduğu güvenli bir liman olarak milyonlarca Suriyeli misafire kapılarını açmış ve onlara ev sahipliği yapmaktadır. Akçakale’nin bizim için özel bir yeri var. Hemen sınırın diğer tarafındaki akrabalarıyla birleşip, Şanlıurfa’daki 500 bin misafirin yaklaşık 100 binine ev sahipliği yaparak güzel bir birliktelik ve kardeşlik örneği vermektedirler. Bu vesileyle Akçakaleli vatandaşlarımıza en derin muhabbetlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz. Tek yürek olarak gönül birliği içinde bütün bu zorlukların üstesinden geleceğiz ve çocuklarımıza daha huzurlu ve aydınlık bir gelecek bırakacağız” dedi.

 

Son olarak Suriye’deki Fırat Kalkanı Harekatı’nda yaralanan Uzman Çavuş Abdullah Tonga’yı evinde ziyaret eden Vali Tuna geçmiş olsun dileklerini iletti. Uzman Çavuş’un ailesiyle de görüşen Vali Tuna, devlet ve millet olarak yanlarında oldukları mesajını verdi.

 

Vali Tuna’ya ziyaretleri sırasında Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat, İlçe Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan, 2’inci Hudut Tabur Komutanı Binbaşı Ufuk Küçük, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Onur Çark, İlçe Emniyet Müdürü Mahmut Çetin ve diğer yetkililer eşlik etti.

 

 

VALİ TUNA AKÇAKALE VE SURİYELİ KANAAT ÖNDERLERİYLE BULUŞTU
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa