Advert
Advert

Meclis’te HDP’lilerin fotoğrafları krize neden oldu

Meclis Genel Kurulu’nda tutuklu milletvekillerinin fotoğraflarının HDP sıralarında ve kürsüde bulundurulması bir kez daha krize yol açarken, Meclis Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı partilerin grup başkanvekillerini toplantıya çağırdı.

 Meclis’te HDP’lilerin fotoğrafları krize neden oldu
 Meclis’te HDP’lilerin fotoğrafları krize neden oldu Admin
Bu içerik 387 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tutuklu HDP’li milletvekillerinin Meclis Genel Kurulu’nda günlerdir kürsülerde tutulan fotoğrafları bugün yeniden kriz oldu. Dün Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın partilerin grup başkanvekillerinin acil olarak toplantıya çağırarak, fotoğrafların açılmamasını istemesi karşısında HDP bu konudaki tavrını dün de sürdürmüş ve fotoğrafları hem kürsüde hem de HDP sıralarında tutmaya devam etmişti. Bugün saat 11.00’de açılması gereken oturum öncesi yeniden fotoğrafların krize yol açtığı öğrenildi.

 

Birleşim şu saatlerde açılmazken Meclis Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, tüm partilerin grup başkanvekillerini yeniden toplantıya çağırdı. HDP’li grup başkanvekillerinin tutuklu olmasından dolayı bir milletvekili katılırken, toplantının halen devam ettiği ve toplantı gündeminin tutuklu milletvekillerinin fotoğraflarının kürsüde açılması olduğu bildirildi.

 

Toplantıdan dolayı 2017 merkezi bütçesini görüşüleceği 9’uncu tur görüşmelerinin olacağı birleşim açıldıktan 5 dakika sonra toplantıdan dolayı 40 dakika ara verirdi. Aranın arından birleşim yeniden açıldı.

Dihaber.net

Meclis’te HDP’lilerin fotoğrafları krize neden oldu
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa