Advert
Advert
Advert

Sosyal Bilimler Myo’da İlk Yardım Semineri

Şanlıurfa’da kan bağışı kampanyası kapsamında Harran Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencilerine, Temel Yaşam Desteği ‘ilk yardım’ konulu bir seminer verildi.

Sosyal Bilimler Myo’da İlk Yardım Semineri
Sosyal Bilimler Myo’da İlk Yardım Semineri Admin
Advert

Eyyübiye Kampüsü Mehmet Ekif Ersoy Konferans Salonunda uygulamalı olarak verilen eğitime Sosyal Bilimler MYO öğrencileri ve hocaları yoğun ilgi gösterdiler.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Şanlıurfa Sosyal Bilimler MYO Müdürü Prof. Dr .Necmetin Elmastaş, yüksek öğretim kurumlarında Temel yaşam desteği eğitiminin  önemine vurgu yaptı. Prof. Dr. Elmastaş 7 yıldır bu tür etkinlikleri düzenleyen Kızılaya teşekkür etti.

Şanlıurfa Kızılay Müdürlüğü İlk yardım eğitmeni Dr.Akgün Eroğlu Özbaran tarafından verilen Temel Destek eğitimi uygulama olarak gösterdi.

Düzenlenen etkinliğin sonunda Şanlıurfa Sosyal Bilimler MYO Prof. Dr .Necmetin Elmastaş ilk yardım eğitmeni Dr.Akgün Eroğlu Özbaran’a günün anısına plaketi takdim etti.

 

KAN BAĞIŞI

Şanlıurfa Sosyal Bilimler MYO -Dış Ticaret Bölümü-Kızılay işbirliği ile her yıl geleneksel olanak düzenlenen ” Kan Bağışı Etkinliğini” bu yıl Eyyübiye Kampüsü’nde gerçekleşti.12-13 Aralık tarihlerin de devam eden etkinliğe yüzlerce öğrenci gönüllü kan bağışında bulundu. Kızılay a ait bir tır ile kampüs için de gerçekleşen etkinliğe katılan öğrenciler ülkemizin kan ihtiyacını karşılamakta mutlu olduklarını ifade ettiler.

Sosyal Bilimler Myo’da İlk Yardım Semineri
sanalbasin.com üyesidir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HDP’e eş başkanı Demirtaş, duruşmaya getirilmedi
HDP’e eş başkanı Demirtaş, duruşmaya getirilmedi
Van Çaldıran buz kesti
Van Çaldıran buz kesti