Advert
Advert
Advert

Demirtaş: Barış bizim yolumuzdur

Tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, son günlerde yaşanılanlara ilişkin gönderdiği mesajında, “Demokratik siyaset ve barış bizim yolumuzdur” dedi.

Demirtaş: Barış bizim yolumuzdur
Demirtaş: Barış bizim yolumuzdur Admin
Advert

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nden son günlerde içerisinden geçilen gergin sürece ve HDP’ye dönük saldırılara ilişkin bir mesaj gönderdi. HDP Basın Bürosu tarafından paylaşılan mesajda, “Demokratik siyaset ve barış bizim yolumuzdur” denildi. 

Demirtaş’ın mesajı şu şekilde:

“Son günlerde HDP il, ilçe yöneticilerine, vekillerine, üyelerine yönelik gözaltı ve tutuklamalar artmıştır. Öncelikle söyleyeyim ki, gözaltılar ve tutuklamalar hukuki değildir. Arkadaşlarımız serbest bırakılmalıdır. 

İktidar HDP'ye operasyon yaparak sıkışıklığını üzerinden atmaya çalışıyor. Sorumluluğu bizim üzerimize atmalarına izin vermiyoruz, bunu kabul de etmiyoruz. 

Saldırıları kınama ve üstüne gitme konusunda en ufak bir tereddüdümüz yoktur. 

Bizi hedef göstererek, gözaltı ve tutuklama yaparak failleri yakaladığını söyleyen iktidar bizim sorumlu olduğumuzu ispat etsin, hemen istifa edelim. 

AKP, patlayan bombaların siyasi sorumlusudur. Halka hesap vermeleri gerekir. Parlamentoda da her yerde de hesap vermelidirler. Önlemesi gereken onlardır. Ülkeyi bu şekilde yönetenler de onlardır.

Bizler demokratik siyasette güçlü bir şekilde ısrar ediyoruz. Demokratik siyasetle sorunlar çözülür. Siyasiler, Meclisi birlikte çalıştırarak çözüm üretmelidir. Meclisi işlevsizleştirerek sorunlar çözülemez. 

Demokratik siyaset ve barış bizim yolumuzdur, bu konuda kararlıyız. Tutumumuzdan taviz vermeyeceğiz.”

dihaber.net

Demirtaş: Barış bizim yolumuzdur
sanalbasin.com üyesidir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 İyi Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray’dan “büyüme” açıklaması:
İyi Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray’dan “büyüme” açıklaması:
Cumhurbaşkanı Erdoğan Mahmut Abbas'ı kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan Mahmut Abbas'ı kabul etti