Advert
Advert
Advert

FAKIBABA’DAN HALFETİ HALKINA MÜJDE

Eski Halfetinin sular altında kalmasından sonra yeni Halfeti’ye yapılan hastane ilçe hastanesi statüsüne geçti.

FAKIBABA’DAN HALFETİ HALKINA MÜJDE
FAKIBABA’DAN HALFETİ HALKINA MÜJDE Admin
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Halfeti yerleşkesinde  2013 yılında Devlet  Hastanesinin yapımına başlandı. Nisan 2016 yılında hastaneye E1 statüsü verildi.  E1 statüsünde olan hastaneler  25 yatak kapasiteli acil servisi olan hastanelerdir. Dolayısıyla bu hastane fiziki olarak daha kapasiteli olmasına rağmen E1 statüsü nedeniyle birçok bölüm kullanılamiyor ve doktor ataması yapılamıyordu. Bu da Halfeti halkının mağduriyetine sebep oluyordu.

AK Parti Milletvekili Dr. Ahmet FAKIBABA Halfeti ilçesine yaptığı ziyaret ve toplantılarda bu durumu öğrenince Bakanlık nezdinde girişimlerde bulundu. Yaklaşık 5 ay önce başlayan görüşmeler nihai sonuca ulaşarak 11.11.2016 tarihinde D grubuna yükseltildi.  Hastanenin D grubuna yükseltilmesi ile; daha önce hizmet verilemeyen ameliyathane, doğumhane, diyaliz, diş ünitesi  ve 4 ana branşta uzman doktor kadrosu verildi. Böylece hastane kısa sürede tam kapsamlı olarak Halfeti halkına hizmet verecektir.

FAKIBABA; yaptığı görüşmelerinin olumlu sonuçlanması kendilerini memnun ettiklerini ve emeği geçenlere teşekkürlerini belirtti. Hastanenin tam kapasiteyle çalışabilmesi için gerekli desteği sağlayacaklarını ve takipçisi olacaklarını ifade etti. Halfeti halkımıza hayırlı uğurlu olsun dedi. 

 

FAKIBABA’DAN HALFETİ HALKINA MÜJDE
sanalbasin.com üyesidir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Isparta'da eğitim uçağı düştü 3 şehit
Isparta'da eğitim uçağı düştü 3 şehit
Beyoğlu'nda silahlı saldırı 3 yaralı
Beyoğlu'nda silahlı saldırı 3 yaralı