Advert
Advert

HDP'Şanlıurfa İl Eşbaşkanı İktidar gerginlik ile iktidarını sürdürüyor

HDP Urfa İl Eşbaşkanı Ayşe Sürücü, iktidar partisinin sorunların çözümünden çok gerginlik politikaları üreterek iktidarını sürdürmeyi hedeflediğini söyledi.

HDP'Şanlıurfa İl Eşbaşkanı İktidar gerginlik ile iktidarını sürdürüyor
HDP'Şanlıurfa İl Eşbaşkanı İktidar gerginlik ile iktidarını sürdürüyor Admin
Bu içerik 1459 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HDP ve DBP Şanlıurfa İl Örgütleri kentte son 5 günde gözaltına alınan 2 yüzü aşkın kişi için basın toplantısı düzenlendi. HDP’ Şanlıurfa İl Eş başkanı Ayşe Sürücü ve DBP Urfa İl Eş başkanı Yasemin Kılıç'ın'ında katıldığı toplantı HDP İl binasında gerçekleşti.

 

Sürücü, gözaltına alma operasyonlarının sorunları çözmeye değil derinleştirmeye yönelik olduğunu söyledi. İktidarda olan partinin sorunların çözümünden çok gerginlik politikaları üreterek iktidarını sürdürmeyi hedeflediğini söyleyen Sürücü, "Ekonominin dibe vurması, işsizliğin tavan yapması, insan yaşamının tesadüfe kalması üretilen bu gerginlik siyasetinden beslenmektedir. Oysa biliyoruz ki 2013-2015 yılları arasındaki müzakere sürecinde hiç bir insanımızın burnu bile kanamadı. Bu gerginlik ve şiddet sarmalı toplumu kamplaştıracak. İktidarı sağduyulu olmaya çağırıyoruz. Toplumun içine girdiği gerginlik ve düşmanca yürütülen politikalara son verilerek gözaltına alınan yönetici ve halkımız derhal serbest bırakılmalı" dedi.

HABER:MERKEZİ

 

HDP Şanlıurfa İl Eşbaşkanı 'İktidar gerginlik ile iktidarını sürdürüyor
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa