Advert
Advert

Muhacir Ve Ensar Göçmenler Gününde Buluştu

18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü dolayısıyla Şanlıurfa Valiliğinde geniş katılımlı etkinlik düzenlendi.

Muhacir Ve Ensar Göçmenler Gününde Buluştu
Muhacir Ve Ensar Göçmenler Gününde Buluştu Admin
Bu içerik 865 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Valilik Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe Şanlıurfa valisi Güngör Azim Tuna’nın yanı sıra; Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Milletvekilleri Mehmet Ali Cevheri ve Mahmut Kaçar, Vali Yardımcısı Ufuk Akıl, İl Jandarma Komutanı Albay Kemal Timuroğlu, İl Göç İdaresi Müdürü Hakan Ergün, Şutso Başkanı İsmail Demirkol, kurum amirleri, STK temsilcileri ile Şanlıurfa’da yaşayan göçmenler katıldı.

 

Programda bir konuşma yapan Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna; “Burada yegâne gayemiz; “Ensar” gibi “Allah'ın razı olduğu” kullardan olabilmektedir. Huzurlarınızda bütün samimiyetimle ifade etmek isterim ki 110.000’i kamplarda 445.000 kayıtlı Suriyeli kardeşlerimizle gönlümüz daha da genişlemiştir. Bu hususta Şanlıurfa Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğümüz çalışanları; büyük bir özveriyle, gecesini gündüzüne katarak gönüllere göçmek için yarışmaktadırlar” dedi.

 

Konuşmasında Vali Tuna ayrıca: “2023 hedeflerine emin adımlarla ilerleyen ve dünyadaki mazlum halklar için bir ümit ve ilham kaynağı olan Yeni Türkiye; kalbi Allah’a, kapısı yetmiş iki millete açık bir ecdadın torunları olarak “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” şiarını devralmıştır. Bu yönetim mirasına sadakat gösteren ve dünyayı gurbet bilen devlet büyüklerimizin vizyonunda bu bakımdan dünyevi menfaatler, çıkarlar, hesaplar değil; kardeşlik bağı öne çıkmaktadır. Devletimiz; göçmenlerin sorunları için büyük bir sorumluluk örneği olarak bütün imkânlarını seferber etmiş, yasal düzenlemeler ve kurumsal yapılanmalarla bu hususta kısa zamanda daha sistemli teşkilatlanmıştır. Zulümlerin, ölümlerin bir sonucu olan göçler, insanlık tarihinin kara lekeleridir. Türk dünyasının ortak kaderi ve kederi de göç çizgisi üzerinde gelişmiştir. Balkan Savaşlarında Evlad-ı Fatihan’ın yüzlerce yıl geçse de göç yarası hâlâ yüreklerimizde kanayacaktır. Üzerinden yıllar, yüzyıllar geçse de unutulamayacak derin acılar bırakan göç, Eskişehir’de Türk Dünyası Kültür Başkentliği sürecinde temamızdı ve ele aldığımız temel konulardan biri tarihteki göçlerdi, ama şimdi Şanlıurfa’da hep birlikte bambaşka bir göç tarihi yazıyoruz. İlahi Kelam’ın “Vellezîne tebevveud dâre vel îmâne min kablihim yuhıbbûne men hâcera ileyhim” şeklinde buyurduğu gibi kendilerine göç edip gelenleri sevenlerdeniz.  Ve yaralara merhem olmak gayesiyle yüreğimizi ortaya koyduk” ifadelerini kullandı.

 

 

Muhacir Ve Ensar Göçmenler Gününde Buluştu
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa