Advert

Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu Urfa’ya geliyor

Harran Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Mevlana Celaleddin Rumi’nin Hakk’a vuslatı olan ‘Şeb-i Arus’un 743’üncü yıl dönümü dolayısıylaKonya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğunu Şanlıurfa’ya getiriyor.

Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu Urfa’ya geliyor
Bu içerik 204 kez okundu.
Advert

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu destekleriyle Şanlıurfa Harran Üniversitesi Osmanbey KampüsüBeden Eğitimi Spor Yüksekokulu Kapalı Spor Salonu’nda 21 Aralık Çarşamba günü saat 14.00’de yapılacak olan Şeb-i Arus’ etkinliklerine  Tüm Şanlıurfalılar davetli.

Harran Üniversitesi tarafından gerçekleştirilecek olan Sema Mukabelesi etkinliği, İslam’ın barış, sevgi, kardeşlik dini olduğunu ifade eden ve onu temsil eden bir anlayışa sahip olan Hz. Mevlana’nın sadece katılımcılar için değil, tüm insanlık için birer mesaj olduğunuyeniden göstermek bakımında önemine değinen Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın; “Üniversitede 2 Bin kişilik kapasitesi olan spor salonumuzda düzenleyeceğimiz bu etkinlik önemlidir. Hz. Mevlana’nın mesajlarının önemine en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde bu etkinliğin düzenlenmesi ayrıca bir anlam ifade ettiğini düşünüyorum” dedi.

Organizasyona ev sahipliği yapan Fen Edebiyat Fakültesi dekanı Prof.Dr. Hasan Akan, Hz. Mevlana’yı anma ve sema gösterileri için 2000 kişilik büyük bir salon ayarladıklarını dile getirerek, Etkinliğin ücretsiz olacağını ve tüm halkımızın, öğrencilerimizin katılmasını beklediklerini ifade etti. 

Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu Urfa’ya geliyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul Şehir Üniversitesi Öğrencileri İş Dünyası İle Buluştu
İstanbul Şehir Üniversitesi Öğrencileri İş Dünyası İle Buluştu
Tunceli  de Düşen helikopterin enkazından ilk görüntüler
Tunceli de Düşen helikopterin enkazından ilk görüntüler