Advert
Advert

Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu Urfa’ya geliyor

Harran Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Mevlana Celaleddin Rumi’nin Hakk’a vuslatı olan ‘Şeb-i Arus’un 743’üncü yıl dönümü dolayısıylaKonya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğunu Şanlıurfa’ya getiriyor.

Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu Urfa’ya geliyor
Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu Urfa’ya geliyor Admin
Bu içerik 795 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu destekleriyle Şanlıurfa Harran Üniversitesi Osmanbey KampüsüBeden Eğitimi Spor Yüksekokulu Kapalı Spor Salonu’nda 21 Aralık Çarşamba günü saat 14.00’de yapılacak olan Şeb-i Arus’ etkinliklerine  Tüm Şanlıurfalılar davetli.

Harran Üniversitesi tarafından gerçekleştirilecek olan Sema Mukabelesi etkinliği, İslam’ın barış, sevgi, kardeşlik dini olduğunu ifade eden ve onu temsil eden bir anlayışa sahip olan Hz. Mevlana’nın sadece katılımcılar için değil, tüm insanlık için birer mesaj olduğunuyeniden göstermek bakımında önemine değinen Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın; “Üniversitede 2 Bin kişilik kapasitesi olan spor salonumuzda düzenleyeceğimiz bu etkinlik önemlidir. Hz. Mevlana’nın mesajlarının önemine en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde bu etkinliğin düzenlenmesi ayrıca bir anlam ifade ettiğini düşünüyorum” dedi.

Organizasyona ev sahipliği yapan Fen Edebiyat Fakültesi dekanı Prof.Dr. Hasan Akan, Hz. Mevlana’yı anma ve sema gösterileri için 2000 kişilik büyük bir salon ayarladıklarını dile getirerek, Etkinliğin ücretsiz olacağını ve tüm halkımızın, öğrencilerimizin katılmasını beklediklerini ifade etti. 

Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu Urfa’ya geliyor
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa