Advert
Advert

ŞANLIURFADA GRAFİK TASARIM SERGİSİ AÇILDI

Şanlıurfa müzesi sergi salonunda yapılan Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim İş Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Emine Teker Öncülüğünde Son Sınıf Öğrencileri Grafik Tasarım Sergisine Harran Fakülte Dekanı Prof. Dr. Burhan Akpınar, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli , Gazeteciler ve Basın Emekçiler Derneği Şanlıurfa İl Temsilcisi Gazeteci Abdullah Yiğit, Yeşilay Derneği Şanlıurfa İl Temsilcisi Muharrem Çelik ,Şanlıurfa Müzesi Müdürü Celal Uludağ, Haliliye Belediye Başkan Yardımcısı Osman Uludağ ve Çok sayıda Sanat severler öğrenciler katıldılar.

ŞANLIURFADA  GRAFİK TASARIM SERGİSİ AÇILDI
ŞANLIURFADA  GRAFİK TASARIM SERGİSİ AÇILDI Admin
Bu içerik 1549 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ABDULLAH YİĞİT-ŞANLIURFA 


Şanlıurfa müzesi sergi salonunda yapılan Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi  Resim İş Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Emine Teker Öncülüğünde Son Sınıf Öğrencileri Grafik Tasarım Sergisine Harran  Fakülte Dekanı Prof. Dr. Burhan Akpınar, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli , Gazeteciler ve Basın Emekçiler Derneği Şanlıurfa İl Temsilcisi Gazeteci Abdullah Yiğit, Yeşilay Derneği Şanlıurfa İl Temsilcisi Muharrem Çelik ,Şanlıurfa Müzesi Müdürü Celal Uludağ, Haliliye Belediye Başkan Yardımcısı  Osman Uludağ  ve  Çok sayıda Sanat severler  öğrenciler  katıldılar.


Açılış Konuşmasını Harran Üniversitesi  Resim İş   Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Dr. Emine Teker Yaptığı Konuşmasında :Sayın Karaköprü Belediye Başkanı , Sayın  Haliliye Belediye Başkan Yardımcım ,Sayın  Dekanım, Sayın Müze Müdürüm  , Sayın Basın Mensupları  ve Değerli misafirler. Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde eğitim de bu süreçten etkilenmekte ve çağın gereksinimlerine göre sürekli değişmektedir. Yapılan araştırmalar, eğitimde teknolojinin doğru kullanılmasıyla niteliğin artırılabileceği ve eğitimde fırsat eşitliği sunacağı vurgulanmaktadır.


Doğumdan ölüme kadar devam eden süreçte gerekli bilgi ve kabiliyetleri sistematik biçimde edinilmesinde teknoloji, işleri kolaylaştıran , zamanı verimli kullanmayı sağlayan ve aynı zamanda motivasyonu arttıran önemli bir araç olmaktadır. Buradan harekenle, nitelikli sanat eğitimcileri olma yolunda ilerleyen öğrencilerimizle birlikte gerekli temel bilgileri edindikten sonra her dönem farklı bir taban üzerinde çalışmalar yapmaktayız. Eğitim teması üzerinde yaptığımız grafiksel tasarımları sizlere sunmanın büyük mutluluğunu yaşamaktayız. Grafik tasarım dersi kapsamında, amacımız eğitimin farkında olan ve teknolojinin getirdikleri yenilikleri doğru kullana bilen nitelikli öğretmen adayları yetiştirmektir.


Bu kapsamda bize destek olan başta Sn Dekanımız ve bu serginin bu mekanda gerçekleştirilmesinde emeği büyük olan Sn Müze Müdürümüz Celal ULUDAĞA ‘ a teşekkür ediyoruz.  Sayesinde paeolitikten günümüze gelen yolun güncel kısmını temsil ederek geçmişten günümüze bir köprü oluşturmuş , oluyoruz . Ayrıca aramızda bulunan herkese teşekkür ediyor saygılar sunarım.


Son Sınıf Öğrencilerin Yapmış olduğu  Grafik Tasarım Sergisinin Açılış Kurdelesini  Fakülte Dekanı Prof. Dr. Burhan Akpınar, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli , Gazeteciler ve Basın Emekçiler Derneği Şanlıurfa İl Temsilcisi Gazeteci Abdullah Yiğit, Yeşilay Derneği Şanlıurfa İl Temsilcisi Muharrem Çelik ,Şanlıurfa Müzesi Müdürü Celal Uludağ, Haliliye Belediye Başkan Yardımcısı  Osman Uludağ   yaptı.

 

ŞANLIURFADA GRAFİK TASARIM SERGİSİ AÇILDI
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
şanlıurfa urfa