Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa’da grafik sergisi

ŞANLIURFA Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan grafik tasarım çalışmalarından oluşan resim sergisi açıldı.

Şanlıurfa’da grafik sergisi
Şanlıurfa’da grafik sergisi Admin
Advert

 

Şanlıurfa Müzesi Sergi Salonunda açılan serginin konuşan Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Dr. Emine Teker, sergi açılışına katılanlara teşekkür etti. Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde, eğitimin de etkilendiğinden ve çağın gereksinimlerine göre sürekli değiştiğinden bahseden Dr. Teker, şunları söyledi:

''Yapılan araştırmalarda, eğitimde teknolojinin doğru kullanılmasıyla niteliğin artırılabileceği ve eğitimde fırsat eşitliği sunacağı vurgulanmaktadır. Doğumdan ölüme kadar devam eden süreçte gerekli bilgi ve kabiliyetlerin sistematik biçimde edinilmesinde teknoloji, işleri kolaylaştıran, zamanı verimli kullanmayı sağlayan ve aynı zamanda motivasyonu arttıran önemli bir araç olmaktadır. Buradan hareketle, nitelikli sanat eğitimcileri olma yolunda ilerleyen öğrencilerimizle birlikte gerekli temel bilgileri edindikten sonra her dönem farklı bir taban üzerinde çalışmalar yapmaktayız. Eğitim teması üzerinde yaptığımız grafiksel tasarımları sizlere sunmanın büyük mutluluğunu yaşamaktayız. Grafik tasarım dersi kapsamında, amacımız eğitimin farkında olan ve teknolojinin getirdikleri yenilikleri doğru kullanabilen nitelikli öğretmen adayları yetiştirmektir."

Konuşmaların ardından kurdelesi kesilerek açılan sergide konuklara semazen gösterisi yapıldı.

 

Şanlıurfa’da gŞanlıurfa’da grafik sergisirafik sergisi
sanalbasin.com üyesidir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Osmaniye’de Kahvede otururken öldürüldü
Osmaniye’de Kahvede otururken öldürüldü
ELAZIĞ Barosu'na bağlı avukat ağaca asılı bulundu
ELAZIĞ Barosu'na bağlı avukat ağaca asılı bulundu