Advert

70 YAŞINDA 15 TEMMUZ'UN RESMİNİ ÇİZDİ

70 yaşındaki Şanlıurfalı Ressam Osman Timuçin, Karaköprü Belediyesi Kültür Merkezi'nde çalışarak '15 Temmuz ve Şehitler' tablosunu çizdi. Ressam Timuçin tabloyu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hediye etmek istiyor.

70 YAŞINDA 15 TEMMUZ'UN RESMİNİ ÇİZDİ
Bu içerik 191 kez okundu.
Advert

Şanlıurfa'da yaşayan ve memurluk görevinden sonra hayatını sanata adayan 70 yaşındaki Osman Timuçin, yaptığı tablolarla ilgi görüyor.

Karaköprü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren kültür merkezinde gelerek tablolarına hayat veren Ressam Timuçin, 15 Temmuz darbe girişimini resmeden bir tablo da çizdi. 

1947 Siverek doğumlu olan Ressam Osman Timuçin, ilk olarak karakalem çalışmalarıyla başladığını ifade ederek, bugüne kadar hep resim ve sanatla ilgilendiğini kaydetti.

Memurluk hayatından sonra Şanlıurfa'ya geldiğinde buranın otantik yapısının kendisini resme daha çok şevklendirdiğini ifade etti.

Karaköprü Belediyesi Kültür Merkezi'nin kendisine yardımcı olduğunu  ifade eden 70 yaşındaki Ressam Timuçin, "Resim insanın beynini rahatlatır. Ülkemizdeki her olumsuz olay bizi daha çok üzdüğü için bu olayları resmetmeye çalışıyoruz. 15 Temmuz da bizi derinden yaraladı. Ben de bu konuda ne yapabilirim diye düşündüm ve bunu resmetmeye çalıştım. Bu resmi yaptığımda her fırçayı elime aldığında gözyaşlarım aktı. Karaköprü Belediyesi Kültür Merkezi'nin desteklerini inkar edemem. Gerçekten resimlerimi yaparken bana çok yardımcı oldular. Yeni yapılacak kültür merkeziyle daha iyi faaliyetler verilecektir" diye konuştu.

Ressam Osman Timuçin desteklerinden dolayı Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli'ye teşekkür ederken, 15 temmuz ve Şehitler tablosunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hediye etmek istediğini sözlerine ekledi.

 

70 YAŞINDA 15 TEMMUZ'UN RESMİNİ ÇİZDİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belçika'da referandum kavgası çok sayıda Yaralı var
Belçika'da referandum kavgası çok sayıda Yaralı var
Bşk .Eyyüpoğlu `ndan  Regaip Kandili mesajı
Bşk .Eyyüpoğlu `ndan Regaip Kandili mesajı