Advert
Advert

Karaköprü’de “Birlikte Yaşam Kültürü Ve Suriye’ye Yardım” Paneli Düzenlendi

Karaköprü Belediyesi tarafından “Birlikte yaşama kültürü ve Suriye’ye yardım” konulu panel düzenlendi. Panelde konuşan Başkan Metin Baydilli, “Birlikte yaşam kültürüne en fazla bu dönemde ihtiyacımız var” dedi.

Karaköprü’de “Birlikte Yaşam Kültürü Ve Suriye’ye Yardım” Paneli Düzenlendi
Karaköprü’de “Birlikte Yaşam Kültürü Ve Suriye’ye Yardım” Paneli Düzenlendi Admin
Bu içerik 659 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şanlıurfa’nın merkez Karaköprü ilçe Belediyesi tarafından “Birlikte yaşama kültürü ve Suriye’ye yardım” konulu panel düzenlendi.

 

Karaköprü Belediyesi Kültür Merkezi konferans salonunda düzenlenen panele; Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, AK Parti Karaköprü İlçe Başkanı Av. Ahmet Aksoy, AK Parti Karaköprü Kadın Kolları Başkanı Eda Çakmaklı, AK Parti Karaköprü Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Eriş, Karaköprü Belediye Başkan Yardımcıları, Karaköprü Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Panelin açılışını Din görevlisi İsmail Zorlu yaptı. Zorlu,  İslam’da birlikte yaşama kültürü hakkında bilgiler verdi.

 

Suriye Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem ise,  Şanlıurfa’da 600 binin üzerinde Suriyeliyi misafir ettiklerini belirterek, yapılan yardımlarda din, dil ve ırk gözetmediklerini söyledi.

 

Panelin son bölümünde konuşan Araştırmacı yazar Ömer Faruk Hilmi ise, Birlikte yaşama kültürünün önemi hakkında bilgiler verdi.

 

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, çok zorlu bir dönemden geçtiklerini belirterek, birlikte yaşam kültürüne en fazla bu dönemde ihtiyaç duyulduğunun altını çizdi.

 

Başkan Baydilli “Birlikte yaşam kültürüne en fazla bu dönemde ihtiyacımız var. Birlik ve beraberlik içerisinde yaşarsak hiçbir sorun ortaya çıkmayacaktır. Ecdadımız,  Osmanlı’nın 600 yıl dünyayı yönetirken birlikte yaşama kültürü ne kadar önem verdiğini görebiliyoruz” dedi.

 

“Birlikte yaşama kültürü ve Suriye’ye yardım” konulu panel, plaket taktimi ve hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

 

Karaköprü’de “Birlikte Yaşam Kültürü Ve Suriye’ye Yardım” Paneli Düzenlendi
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa