Advert
Advert

BÜYÜKŞEHİR’DEN HER İLÇEYE SEMT PAZARI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin "Her ilçeye modern semt pazarı" hedefiyle yaptığı çalışmalarda büyük mesafe alındı.

BÜYÜKŞEHİR’DEN HER İLÇEYE SEMT PAZARI
BÜYÜKŞEHİR’DEN HER İLÇEYE SEMT PAZARI Admin
Bu içerik 507 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerde yapımını sürdürdüğü semt pazarı inşaatlarında büyük mesafe aldı. Kısa bir süre sonra hizmet verecek olan pazarlar, bölgelerinde büyük bir eksikliği gidermiş olacak.

 

2016 yılının Haziran ayında Akçakale, Birecik, Ceylanpınar, Halfeti, Suruç ve Viranşehir’de yapımına başladığı semt pazarlarında kısa sürede sona gelen Büyükşehir Belediyesi Bozova, Hilvan ve Siverek ve Eyyübiye’de yapımına başladığı semt Pazarı inşaatlarına ise devam ediyor.

 

İlçelerin modern bir kimliğe bürünmesi adına başlatılan projeler kapsamında, ilçe ayrımı yapılmaksızın yürütülen çalışmalar kapsamında dağınık ve günü birlik pazar kültürünü daha modern ve düzenli bir alış veriş alanı yapmayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde kuracağı semt pazarları ile ilçelerde oluşan görüntü kirliliğinin de önüne geçmiş olacak.

 

İLKİ HALİLİYE'DE YAPILMIŞTI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, her ilçeye yapacağı semt pazarının projesinin ilkini Haliliye İlçesindeki Devteşti Mahallesinde hizmete sunmuştu. Yaklaşık olarak 300 geçici tezgahın kurulacağı ve pazarın olmadığı günlerde ise ücretsiz otopark olarak hizmet verecek olan modern semt pazarını Haliliye'de görüntü kirliliğinin de önüne geçmişti.

 

Daha yaşanılabilir modern ilçeler için çalıştığını ifade eden Şanlıurfa Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, insana yakışır, tertipli düzenli alış veriş imkanı sunan semt pazarlarıyla ilçelerin daha da güzelleşeceğini belirtti.

 

 

BÜYÜKŞEHİR’DEN HER İLÇEYE SEMT PAZARI
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa