Advert
Advert

Libya uçağından kadın ve çocuklar tahliye edildi

​İç hat seferini yapan ve 118 yolcu ile mürettebattıyla kaçırılan Libya uçağından kadın ve çocuk yolcuların tahliye edildiği belirtildi.

Libya uçağından kadın ve çocuklar tahliye edildi
Libya uçağından kadın ve çocuklar tahliye edildi Admin
Bu içerik 657 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Afriqiyah Havayollarının Libya’da iç hat seferini gerçekleştiren ve 118 kişi taşıyan yolcu uçağı kaçırıldı. Kaçırılan uçak Malta Luqa Havaalanına iniş yaptı. Libya devletine ait Airbus A320 yolcu uçağı, içindeki 118 kişiyle birlikte bir veya iki saldırgan tarafından kaçırılarak Malta'ya indirildi. Olayın ardından havaalanındaki tüm uçuşlar iptal edildi. Malta’ya inmesi planlanan bazı uçakların da İtalya’nın Sicilya Adası'na yönlendirildiği açıklandı.

Uçaktaki 82 erkek 28 kadın ve bir bebek olmak üzere 111 yolcu ile 7 mürettebattan kadın ve çocuk yolcuların tahliye edildiği bilgisi verildi. Saldırganların uçağı patlatmakla tehdit ettikleri de belirtildi.

Times of Malta, hava korsanlarının mürettebat hariç tüm yolcuları bırakabileceğini fakat isteklerinin yerine getirilmesi gerektiğini öne sürdü.

Malta Başbakanı Joseph Muscat, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Libya iç uçuşunda kaçırılma olayı olduğuna dair bilgi aldığını ve uçağın Malta'ya indirildiğini yazdı. Muscat, güvenlik güçlerinin operasyon için hazırda beklediğini belirtti.

Malta basını hava korsanlarının Kaddafi yanlısı olduklarını iddia etti. 

Reuters haber ajansına konuşan kaynaklar, pilotun uçağı Libya'ya indirmeyi denediğini ancak korsanların bunu reddettiğini aktardı. Pilot, Trablus'taki havalimanıyla son konuşmasında da bu bilgiyi verdi.

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan iddiaya göre, saldırganların birinin elinde el bombası bulunuyor. Başka bir iddiaya göre saldırganlar yolcuları serbest bırkacaklarını ancak uçuş personelini bırakmayacaklarını söylediler.

Afriqiyah Havayolları'nın güvenlik direktörü Arapça yayın yapan El Naba'ya uçağın kaçırıldığı bilgisini doğruladı.

İç hatlar seferi yapan ve güneybatıdaki Sebha'dan Trablus'a gitmekte olan uçak, yolundan çevrildi. Malta'ya yönlendirilen uçağın yerel saatle 11.32'de Luqa Havaalanı'na indiği bildiriliyor. Rotasından saptırılan uçağın indiği havalimanıyla Libya'nın kuzey kıyıları arasında yaklaşık 500 kilometre bulunuyor.

KORSANLAR SEYFÜLİSLAM KADDAFİ'NİN SERBEST BIRAKILMASINI İSTEDİ 

Libya basını, korsanların Libya'nın 2011'de devrilen eski lideri Muammer Kaddafi'nin savaş suçu işlemekten hüküm giyen oğlu Seyfülislam Kaddafi'nin serbest bırakılmasını talep ettiği bilgisini geçti.

dihaber.net

Libya uçağından kadın ve çocuklar tahliye edildi
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
Yazar ve Senarist Tarık Tufan Şanlıurfa İYC’de
Yazar ve Senarist Tarık Tufan Şanlıurfa İYC’de
şanlıurfa urfa