Advert
Advert

GAZİANTEP’İN YILDIZLARI ÖDÜL TÖRENİ” YAPILDI

GSO TARAFINDAN SANAYİCİLERİN ÖDÜLLENDİRİLDİĞİ TÖREN, BAŞBAKAN YARDIMCISI MEHMET ŞİMŞEK, GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI BÜLENT TÜFENKCİ’NİN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ -GSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI ADİL SANİ KONUKOĞLU: -“EKONOMİDE MİLLİ SEFERBERLİK İLAN ETMEK ZORUNDAYIZ’’ -“GAZİANTEP’E ÖZEL DESTEK VERİLMELİ. ŞEHRİMİZDEKİŞİRKETLERİN SİGORTA PRİMLERİ VE VERGİLERİN EN AZ 1 YIL BOYUNCADEVLETİMİZ TARAFINDAN KARŞILANMASINI İSTİYORUZ’’ -“HEPİMİZE DÜŞEN GÖREV; SAFLARI SIKLAŞTIRMAK, BİRLİK VE BÜTÜNLÜĞÜMÜZÜ, ULUSAL ÇIKARLARIMIZI KORUMAKTIR’’ -“DEVLETİMİZİN TERÖRE KARŞI AMANSIZ MÜCADELESİNDESONUNA KADAR YANINDA YER ALACAĞIZ’’

GAZİANTEP’İN YILDIZLARI ÖDÜL TÖRENİ” YAPILDI
GAZİANTEP’İN YILDIZLARI ÖDÜL TÖRENİ” YAPILDI Admin
Bu içerik 877 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ABDULLAH YİĞİT –GAZİANTEP 

 

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) tarafından düzenlenen geleneksel “Gaziantep’in Yıldızları Ödül Töreni – 2016 ’’, Şehitkamil Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nunda katılımıyla gerçekleştirilen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Törene katılan bütün misafirlerine saygılarını sunan ve ödül alacak üyelerini kutlayan 
GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, yaptığı açılış konuşmasında, bugün Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 95.  yıl dönümünü kutlamanın gurunu yaşadıklarını da ifade ederek, vatanı bizlere miras bırakan kahraman ecdadımızı ve aziz şehitlerimizi rahmetle andı.

Konukoğlu, 15 Temmuz gecesi hain darbe girişiminin yaşandığını anımsatarak, ‘’15 Temmuz gecesi tarih tekerrür etmiş, Yüce Milletimiz bir kez daha kurtuluş destanı yazmıştır. Darbelere ve işgal girişimlerine izin vermeyeceğini bütün dünyaya kanıtlamıştır. Düşmanlarımız bilsinler ki; vatanımızın bir karış toprağına,bayrağımıza,
birlik beraberliğimize göz diken olursa, gözünü oyarız. Tüm demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet,yakınlarına ve milletimize bir kez daha başsağlığı diliyoruz’’ dedi.

GSO olarak, dayanışma içinde olmaya ve şehitlerimize sahip çıkmaya devam ettiklerini vurgulayan Konukoğlu, Başbakanlık tarafından başlatılan kampanyaya sanayiciler olarak, 21 milyon 635 bin lira bağışta bulunduklarını anımsattı.

 

-‘’SANAYİ SEKTÖRÜNDE ÇALIŞMA DAHA CAZİP HALE GETİRİLMELİ’’-

Ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulunan Konukoğlu,küresel ve bölgesel olumsuz koşullara rağmen 27 çeyrektir kesintisiz büyüyen Türkiye ekonomisinin yılın üçüncü çeyreğinde daraldığını anımsattı.

Konukoğlu, konuşmasına şöyle devam etti: 
‘’Ekonomide iyileştirmeye dönük önemli kararlar alan ve teşvik paketleri açıklayan hükümetimizin,olumlu çabalarını takdirle karşılıyoruz. Ancak böyle bir dönemde ekonomide milli seferberlik ilan etmek zorundayız. Üretim ağırlıklı bir modelle yüksek büyümeyi yakalamaya,sanayi sektöründe çalışmayı daha cazip hale getirmeye mecburuz. Bunun için istihdam üzerindeki vergi ve prim yükü, daha fazla destekle rekabetçi seviyelere çekilmelidir. Mevcut çalışan sayımızın korunması açısından sigorta prim desteği, yeni işçilerin yanı sıra halen çalışanlara da verilmelidir. Gelir vergisi tabanuygulaması kademeli olarak yükseltilerek, asgari ücret üzerindeki yük hafifletilmelidir. Açıklanan, Doğu ve Güneydoğu Yatırım Destek Hamlesi paketini olumlu buluyoruz. Ancak, teşvik edilecek sektörler iyi belirlenmelidir. Bölgede faaliyet gösteren özel sektöre,devlet eliyle rakip çıkarılmamalıdır. Bu arada, ekonomideki durgunluk ve kurdaki dalgalanmadan olumsuz etkilenen mevcut çalışan işletmelere üretimlerini destekleyici teşvikler verilmelidir.’’

-‘’FİNANSAL DESTEKLER ARTIRILARAK SÜRDÜRÜLMELİDİR’’-

GSO Başkanı Konukoğlu, piyasalarda yaşanan nakit sıkıntısına işaret ederek, şunları kaydetti:‘’KOBİ’lere verilen 50 bin TL faizsiz kredi can suyu olacaktır. Kredi miktarları artırılarak,
bu destekler sürdürülmeli ve daha fazla KOBİ’nin faydalanması sağlanmalıdır. Bu süreçte,  finans dünyasının daha fazla katkı sağlamasını bekliyoruz. Bankalar,  reel sektöre kullandırdığı tüm kredileri, talep doğrultusunda vade gözetmeksizin yeniden yapılandırmalıdır. Bu yapılandırma sanayicilerimize nefes aldıracak, ekonomiye hareket kazandıracaktır.  

Ayrıca, ihracatçımıza dünyanın bütün kapılarını açacakyeşil pasaport uygulamasına ilişkinaltyapının bir an önce tamamlanarak,hayata geçirilmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Bu kapsamda, 10 milyon doların üzerinde ihracat yapan gruplarda,  yüzde 10’dan fazla hisseye sahip olan ortaklara veeşlerine mutlaka yeşil pasaport verilmelidir.’’

Her 5 gencimizden biri işsizken, sanayide ara elaman bulamadıklarının altını çizen Konukoğlu, beşeri sermayenin nitelikli yetişebilmesi için bütün liselerin, meslek lisesine dönüştürülmesi gerektiğini bildirdi.

Konukoğlu, ekonomik faaliyetlere yönelik tüm bu çalışmaların gerçekleşmesinin, özel sektöre güç ve moral kazandıracağını, yatırım şevkini canlandıracağını belirtti.

-‘’GAZİANTEP’E ÖZEL DESTEK VERİLMELİ’’-

Gaziantep’in 2016 yılında da ülkenin lokomotif gücü olmayı sürdürdüğünü vurgulayan Konukoğlu, ekonomik daralmaya ve pazarlarındaki problemlere rağmenyatırıma,üretime, istihdama, ihracata ve istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ettiğini anlattı.

Ülkeye duydukları güvenin bir sonucu olarak, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesinde son 2 yılda 120 yeni fabrika üretime geçtiğine, faaliyette olan tesis sayısının toplam 966’ya çıktığına ve şu anda 85 firmanın inşaat çalışmalarının sürdüğüne dikkati çeken Konukoğlu, diğer yandan 174 ülkeye mal satmayı, Türkiye’de en fazla ihracat yapan 5. Şehir konumuna yükselmeyi başardıklarını söyledi. 

GSO’nun,  bölge sanayisine ivme kazandıracak projelere ağırlık verdiğini dile getiren Konukoğlu, bu yıl ‘’Gaziantep Oğuzeli Havaalanı Islah OSB’’ ile  ‘’Polateli-Şahinbey Tekstil İhtisas OSB”nin kuruluşunun tamamlandığını, ayrıca “Ayakkabı, Terlik ve Yan Sanayi İhtisas OSB’’ kurmak için Bakanlığa başvuru yaptıklarını hatırlattı.

Konukoğlu, hükümetten şu taleplerde bulundu: 
‘’Şunu özellikle vurgulamak isterim ki; özel sektör yatırımlarıyla büyüyen, istihdam deposu olan ve aynı zamanda 450 bin Suriyeliyi misafir eden Gaziantep, bölge ekonomisi ve sosyal barışın en önemli teminatıdır. Ancak, Ortadoğu krizinden ençok etkilenen şehir olarak, şimdi bir de ekonomi gazisiyiz. Hükümetimizden, bu dönemi sorunsuz geçirebilmemiz için Gaziantep’e özel destek vermesini,şehrimizdeki şirketlerin sigorta primleri ve vergilerinin en az 1 yıl boyuncadevletimiz tarafından karşılanmasını istiyoruz. Ayrıca, şehrimizde işsizlerin faydalanacağı MeslekiEğitim Merkezi’nin hizmet binasını inşallah kısa zamanda açacağız. Suriyelilere de eğitim verilecek bu merkezinfaaliyetlerinin desteklenmesini özellikle talep ediyoruz.’’

-‘’BU COĞRAFYADAKİ KİRLİ OYUNLARI BOZACAK TEK ÜLKE TÜRKİYE’DİR’’-

GSO Başkanı Konukoğlu, küresel güçler ve maşaları tarafından Ortadoğu’nun savaş yoluyla yeniden şekillendirmek istendiğini, ‘’demokrasi getirme’’ bahanesiyle ülkelerin kan gölüne çevrildiğini söyledi. 

Konukoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
‘’Yanı başımızda Suriye’de; çoluk çocuk binlerce masumun katledildiği, tarihin en büyük zulümlerden biri bütün dünya tarafından film gibi izlenirken, Türkiye mazlumlara kucak açmıştır. Bu coğrafyada kirli oyunları bozacak,barış ve istikrar getirecek tek ülke Türkiye’dir.Bunun farkında olan dış güçler, ülkemize birçok cepheden saldırmaktadır.15 Temmuz sonrasıbir yandan ekonomiyi hedef alan algı operasyonları,diğer yandan terör belasıyla mücadele ediyoruz.

Milli şairimiz MehmetAkifErsoy’unbir asır önce yazdığı İstiklal Marşımız bugün de halkımızın duygularına tercümandır. İstiklal Marşımızın ilk kıtasını tüm dünyaya bir kez daha haykırıyorum: ‘Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak benim milletimin yıldızıdır parlayacak, o benimdir, o benim milletimindir ancak’. Yedi cihan gelse de üstümüze, Yüce Milletimizin istiklaline ve istikbaline pranga vuramayacaktır.’’

-‘’ULUSAL ÇIKARLARIMIZI KORUMALIYIZ’’-

“Biz sadece ekonomiyi düşünmüyoruz, asıl mesele devletin ve milletin bekasıdır’’ diyen GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu’nun sözleri sık sık alkışlarla kesildi.
Konukoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

‘’Unutmayalım ki, vatanımız varsa biz varız, devletimiz varsa biz varız.  Bugün hepimize düşen görev; safları sıklaştırmaktır.  Görüş ayrılıklarını bir tarafa bırakarak,
birlik ve bütünlüğümüzü, ulusal çıkarlarımızı korumaktır. Milli mücadelenin bayraktarlığını yapan Gaziantep olarak bizler; devletimizin, teröre karşı amansız mücadelesinde sonuna kadar yanında yer alacağız ve her türlü desteği vermeyi sürdüreceğiz. İş dünyası olarak, umudumuzu her zaman canlı tutuyoruz. Ve Türkiye’yi her alanda, AB ülkelerinden daha ileri seviyeye taşımamız, darbe anayasasından bir an önce kurtararakçağdaş bir anayasa ile yolumuza devam etmemiz gerektiğine inanıyoruz.’’

Vatana duydukları sevdanın bir kez daha altını çizen Konukoğlu, bu uğurda daha güçlü bir Gaziantep ve daha güçlü bir Türkiye için azimle çalışmaya ve üretmeye devam edeceklerini vurguladı. 

Ödül alacak tüm firmaları ve çalışanlarını bir kez daha kutlayan GSO Başkanı Konukoğlu, tüm misafirlerine törenlerine katıldıkları için teşekkür ederek, konuşmasını tamamladı.

GAZİANTEP’İN YILDIZLARI ÖDÜL TÖRENİ” YAPILDI
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa