Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'da, 'Bilim Şenliği' tamamlandı

ŞANLIURFA Valiliği tarafından düzenlenen 'Uluslararası Türk Dünyası 3'ncü Bilim ve Kültür Şenliği'nde ödüller sahiplerini buldu.

Şanlıurfa'da, 'Bilim Şenliği' tamamlandı
Şanlıurfa'da, 'Bilim Şenliği' tamamlandı Admin
Advert

 

Şanlıurfa Valiliği tarafından düzenlenen etkinliğe katılan bin 200 eserden 100 değerlendirmeye alındı. Eserler arasında buluş kategorisinde Habil Eren Elçi birinci, Ayşe Aslan ikinci, Berat Seçgin, ise üçüncü oldu. Tasarım dalında ise Nurassyl Toleubek birinci, Aybars Arı ikinci, Senanur Ülgen ise üçüncü oldu. Yarışmada dereceye giren öğrencilere düzenlenen törenle ödülleri verildi. 

Ödül töreninde konuşan Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, şunları söyledi:

"Burada önemli olan yarışmaya katılmaktır. Birlik ruhunu tazelemek, geliştirmek, çocuklarımıza bilimi sevdirmek ve onları araştırma yapmaya teşvik etmektir. Bunu teşvik etmek için de ödüller veriyoruz. Bu yıl, para ödüllerinin yanı sıra, ilkbaharda başarılı olan öğrencilerimize Azerbaycan gezisi düzenleyeceğiz. Ayrıca ilk 100 proje arasına kalan Şanlıurfalı öğrencilerimizi de bu geziye öğretmenleriyle birlikte dahil edeceğiz. Şanlıurfa'da Türkiye'nin geleceği yatıyor. Ülkemizin ihtiyacı olan genç nüfus Şanlıurfa'dadır. Biz bu çocuklarımızı çok iyi yetiştireceğiz. Onlar için çok iyi bir alt yapı hazırlıyoruz. Şanlıurfa'da bundan sonra bütün eğitimci ve öğretmen arkadaşlarımızla çocuklarımızı daha çok proje yapmaları hususunda teşvik edeceğiz."

 

Şanlıurfa'da 'Bilim Şenliği' tamamlandı
sanalbasin.com üyesidir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Iraklı Bakan: IŞİD'e para veriyorduk
Iraklı Bakan: IŞİD'e para veriyorduk
BATMAN'ın Kozluk İlçesi'nde ev çöktü: 1 ölü, 6 yaralı
BATMAN'ın Kozluk İlçesi'nde ev çöktü: 1 ölü, 6 yaralı