Advert
Advert

15 Temmuz gazisi, darbe girişimini anlattı

ŞANLIURFA'da, Harran Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından düzenlenen '15 Temmuz' konulu konferansa katılan Gazi Sabri Ünal 15 Temmuz gecesi yaşananları öğrencilere anlattı.

15 Temmuz gazisi, darbe girişimini anlattı
15 Temmuz gazisi, darbe girişimini anlattı Admin
Bu içerik 674 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

Öğrenci Konseyi tarafından Büyükşehir Belediyesi konferans salonunda düzenlenen '15 Temmuz' konulu konferansa: Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Üniversite Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Mehmet Akif Nacar, İl Müftüsü İhsan Açık, Gençlik Spor İl Müdürü Hakan Keşküş, STK temsilcileri ile öğrenciler katıldı. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Gazi Sabri Ünal, o gece yaşananları katılımcılara anlattı. 

 

Rektör Taşaltın, "Çanakkale savaşında Seyit Onbaşı 250 kiloluk topu kaldırdı. Şimdi tartışıyorlar; Yok 250 kilo değildi de 215 kiloydu. Teknik olarak atılan top mermisinin dik gitmesi lazımken bu gidip geminin bacasından giriyor. Yine teknik olarak bacadan girdiğinde patlaması lazım ama orada değil de aşağıya inip patlıyor. Bunu kendi kaynakları söylüyor. 15 Temmuz için de, bu geçerli. Hiç kimsenin beklemediği şeyler oldu. Mesela Harran İlahiyat 2009 mezunu olan ve şu an yazılım işi ile meşgul uğraşan Gazimiz Sabri Ünal'ın üzerinden iki tank geçiyor. İnsanlar tankın önüne rahatlıkla atlayabiliyorlardı. Bu gibi konular teknik olarak açıklanmaz. Allah'ın yardımlarını unutmamalıyız" dedi.

 

 

15 Temmuz gazisi darbe girişimini anlattı
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa