Advert

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Barzani'ye destek

​DAİŞ'in elindeki askerlerin durumu ile ilgili soruya yanıt vermeyen Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, PKK'nin Sincar'da konuşlanmasına izin vermeyeceklerini belirterek, "Barzani'nin açıklamalarını destekliyoruz" dedi.

 Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Barzani'ye destek
Bu içerik 159 kez okundu.
Advert

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda basın toplantısı düzenledi. Gündeme dair açıklamalarda bulunan Kalın, DAİŞ'in elindeki askerleler ile ilgili sorulan soruya ise cevap vermedi. 

PKK'nin Sincar'da konuşlanmasına izin vermeyeceklerini kaydeden Kalın, "Barzani'nin açıklamalarını destekliyoruz" dedi. 

'SİNCAR'DA PKK'NİN KONUŞLANMASINA MÜSADE ETMEYECEĞİZ'

Musul operasyonunun  devam ettiğini aktaran Kalın,  "DEAŞ'ın yoğun silahlanması ve mayınlamasından dolayı operasyon biraz yavaşlamış gözüküyor. Biz Irak yetkilileriyle yaptığımız görüşmede bu operasyona destek verdiğimizi ifade ettik. Telafer konusunda koyduğumuz ilkenin devam etmesi önem arz ediyor. Sincar'da Musul operasyonun üçüncü halkasıdır. Neçirvan Barzani'nin açıklamalarını destekliyoruz. Sincar'da PKK'nın konuşlanmasına izin vermeyeceğiz" diye konuştu. 

'DESTEĞİN VERİLMEMESİ KABUL EDİLEMEZ' 

Uluslararası koalisyonun hava desteği konusunda üzerine düşeni yapması gerektiğini de kaydeden Kalın, şunları aktardı: "Bir kez daha ifade etmek istiyoruz. El Bab çevresinde yürüttüğümüz Fırat Kalkanı Harekatı'nın son aşaması, DEAŞ'la mücadele şemsiyesi altında bir mücadeledir. Her seferinde DEAŞ'la mücadele konusunda Türkiye'ye birtakım eleştiriler getiren çevrelerin, Azez-Cerablus hattı, Dabık ve El Bab noktasında yürütülen operasyonlara gerekli desteği vermemesi kabul edilemez." 

DAİŞ'in ELİNDEKİ ASKERLERE İLİŞKİN SORUYA CEVAP VERMEDİ

Kalın, daha sonra  soru cevap bölümünde kendisine yöneltilene "El Bab'da yürütülen Fırat Kalkanı operasyonu ile ilgili koalisyon güçlerinin özellikle hava desteği için yeni girişimleriniz olacak mı? Ayrıca DEAŞ'ın elinde olan askerlerle ilgili yeni bir gelişme var mı? Son durumu alabilir miyiz?" sorusuna cevap vermedi. 

DİHABER.NET

 

 

 

 

 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Barzani'ye destek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belçika'da referandum kavgası çok sayıda Yaralı var
Belçika'da referandum kavgası çok sayıda Yaralı var
Bşk .Eyyüpoğlu `ndan  Regaip Kandili mesajı
Bşk .Eyyüpoğlu `ndan Regaip Kandili mesajı