Advert
Advert
Advert

MERSİN - Tarsus Cezaevi’nde Bir ranzada 3 tutuklu yatıyor

MERSİN - Tarsus Cezaevi’nde bulunan siyasi tutuklulara dönük hak ihlallerini aktaran Avukat Özgür Çağlar, 81 kişinin bulunduğu koğuşta bir ranzada 3 kişinin yattığını söyledi.

 MERSİN - Tarsus Cezaevi’nde Bir ranzada 3 tutuklu yatıyor
 MERSİN - Tarsus Cezaevi’nde Bir ranzada 3 tutuklu yatıyor Admin
Advert

 

Mersin Tarsus C Tipi Kapalı İnfaz Kurumu’nda tutulan kadın tutuklulara dönük hak ihlallerini aktaran İnsan Hakları Derneği Cezaevi Komisyonu Üyesi Avukat Özgür Çağlar, sorunların günden güne arttığını kaydetti. Çağlar, Tarsus Cezaevi'nde uzunca bir süredir tutukluların hak ihlallerine maruz kaldığını belirterek, “Cezaevi idaresinin keyfi uygulamaları muameleleri tüm girişimlere rağmen devam ediyor. Son olarak yapmış olduğumuz inceleme sonucunda cezaevinde ciddi anlamda bir kapasite sorunu var. Kapasitenin çok üzerinde mahpusların bulunduğunu gördük. Cezaevinde bir ranzada 3 tutuklu kadın yatmak zorunda kalıyor. Yine her koğuşta 81 kişi tutuluyor” dedi. 

‘SAĞLIK HAKKINA ERİŞMEKTE SIKINTILAR YAŞANIYOR’

Cezaevinde sıcak su sorunu yaşandığının tutuklular tarafından aktarıldığını ifade eden Çağlar, sıcak suya ulaşımda yaşanan sıkıntı nedeniyle tutukluların kış şartlarında zor durumda olduklarını dile getirdi. Tutuklular arasında 18 yaşından 75 yaşına kadar kadının bulunduğu cezaevinde, birçok kişinin çeşitli hastalıklarla mücadele etmek zorunda kaldığını vurgulayan Çağlar, hasta tutukluların revir ihtiyaçlarının da karşılanmadığını söyledi. Çağlar, mahpusların sağlık hakkına erişiminde sıkıntılar yaşadıklarını ve genel geçer tedavi yöntemleri uygulandığını belirtti. 

dihaber

MERSİN - Tarsus Cezaevi’nde
sanalbasin.com üyesidir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 İyi Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray’dan “büyüme” açıklaması:
İyi Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray’dan “büyüme” açıklaması:
Cumhurbaşkanı Erdoğan Mahmut Abbas'ı kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan Mahmut Abbas'ı kabul etti