Advert
Advert

ŞUSKİ, HİLVAN ALT YAPISINI BİTİRİYOR

Şanlıurfa kent merkezinin yanı sıra 13 ilçenin tümünde altyapı sorunlarını çözüme kavuşturmak ve geleceği esas alan hizmetleri hayata geçirmek için çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, Hilvan’da 100 Yıllık Altyapı sorunlarını çözüme kavuşturuyor.

ŞUSKİ, HİLVAN ALT YAPISINI BİTİRİYOR
ŞUSKİ, HİLVAN ALT YAPISINI BİTİRİYOR Admin
Bu içerik 839 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlçenin genelinde mevcut olan içme suyu problemini kesin bir şekilde çözüme kavuşturmak için Fırat havzasında yapılan ve bu yıl tam kapasitede faaliyete alınan içme suyu temin projesi tamamlanarak Hilvanlıların hizmetine sunuldu.

 

Hilvan ilçe merkezindeki her haneye kesintisiz içme suyu temin eden Büyükşehir Belediyesi, kullanılan ve atık su statüsüne gelen suların doğaya sağlıklı bir şekilde geri kazanımının sağlanabilmesi için Hilvan Atık Su Arıtma Tesisini tamamladı. Tüm ilçe merkezinin genelinden toplanan atık su, tesiste arıtılarak ilçede çevre kirliliğinin önüne geçiliyor.

 

Ayrıca Hilvan ilçe merkezinde ki Prestij Caddesi üzerinde başlatılan yağmur drenajı çalışmaları kapsamında bin 500 metrelik altyapı çalışması tamamlandı. Kot olarak daha yüksek noktada olan ara sokaklardan birikip gelen yağmur sularını ana arter üzerinde toplayıp yer altından akışının sağlandığı proje ile, sağanak yağışların etkisiyle yaşanan su taşkınlarının önüne büyük ölçüde geçilmiş oldu. Bu çalışmalar kapsamında Hilvan'da 9 bin 830 metre içme suyu hattı, 12 700 metre kanalizasyon hattı ve bin 500 metre yağmur suyu hattı döşendi.

 

Büyükşehir'in tüm ilçelere eşit hizmet anlayışı çerçevesinde Hilvan'da alt yepı ve üst yapı çalışmalarını sürdüreceklerini belirten Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, hizmetlerin ilçeye hayırlı olmasını diledi.

 

 

ŞUSKİ HİLVAN ALT YAPISINI BİTİRİYOR
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Şehitlerin Naaşına Ulaşıldı
Şehitlerin Naaşına Ulaşıldı
şanlıurfa urfa