Advert

Kadın cinayetinde müebbet hapis

​Defne'de birlikte yaşadığı Mehmet Ali Düzgün tarafından öldürülen Özlem Açıkbaş cinayetinin karar duruşmasında, sanık hakkında müebbet hapis cezası verildi.

 Kadın cinayetinde müebbet hapis
Bu içerik 280 kez okundu.

 

Hatay’ın Defne ilçesine bağlı Armutlu Mahallesi'nde 15 Eylül 2015 tarihinde birlikte yaşadığı Mehmet Ali Düzgün tarafından öldürülen Özlem Açıkbaş cinayetinin karar duruşması görüldü. Hatay 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde "Kasten öldürme" suçlaması ile görülen duruşmaya, Açıkbaş'ın ailesi, avukatları, tutuklu sanık M. Ali Düzgün ile avukatlarının yani sıra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatları ile Hatay Kadın Platformu üyeleri katıldı. 

Duruşmada son kez dinlenen sanık Düzgün, Açıkbaş'ı öldürmesini savunmaya devam ederek, yaşananlardan üzgün olduğunu ve cinayeti isteyerek işlemediğini iddia etti. Açıkbaş'ın avukatları sanığın cinayeti "tasarlayarak işlediği"ni belirterek, müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi. 

İNDİRİM YAPILMADI

Kısa bir aranın ardından kararını veren mahkeme, sanık M. Ali Düzgün'ün "Kasten öldürme suçunu işlediği, suçun işleniş biçimi ile fiilin işleniş biçimindeki özellikler gözetilerek eylemine uyan TCK'nin 81/1 maddesi gereğince müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasına" karar verdi. 

Mahkeme heyeti, aynı zamanda sanık M. Ali Düzgün'ün işlediği suçun kapsamı gereğince herhangi bir indirime tabi olmadığını ifade ederek, "Sanığın suçtan ve cezadan kurtulmaya yönelik savunmaları, duruşma boyunca eyleminden pişmanlık duyduğuna yönelik bir kanaat edinilememesi, bu tür eylemlerin ülkemizdeki yoğunluğu ve caydırıcı olması gerektiği hususları da göz önüne alınarak, fiilde ve failde takdiri indirim uygulamasını gerektirir herhangi bir hal bulunmadığından sanık hakkında TCK'nin 62/1 maddesinin uygulanmasına yer olmadığına" ifadelerine yer verdi.  


 

Kadın cinayetinde müebbet hapis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
54 ilde 243 TSK yönelik FETÖ/PDY operasyonu
54 ilde 243 TSK yönelik FETÖ/PDY operasyonu
 Ankara'da doğalgaz patlaması
Ankara'da doğalgaz patlaması