Advert
Advert

Demirtaş'ın davaları 'Uygun' görülürse birleştirilecek!

​Hükümeti aşağılama" iddiasıyla İstanbul 43. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanan tutuklu HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın İstanbul, Diyarbakır ve Ankara'daki dosyalarının uygun görüldüğünde birleştirilmesine karar verildi.

 Demirtaş'ın davaları 'Uygun' görülürse birleştirilecek!
 Demirtaş'ın davaları 'Uygun' görülürse birleştirilecek! Admin
Bu içerik 705 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

Tutuklu HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında Suruç katliamı sonrası 27 Temmuz 2015 tarihinde Meclis Grup toplantısında yaptığı konuşması sırasında "Hükümeti aşağılama" iddiasıyla açılan davanın duruşması İstanbul 43. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmaya, Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan Demirtaş katılmazken, çok sayıda HDP Hukuk Komisyonu üyesi avukat ile Özgürlükçü Hukukçular Platformu (ÖHP) üyesi avukatlar katıldı. 

Duruşmada savunma yapan avukat Ercan Kanar, davanın düşürülmesini talep etti. Davanın idari bir birimin talimatı ile açıldığını kaydeden Kanar, Demirtaş’ın dokunulmazlığının kaldırılması ve tutuklanmasının anayasaya aykırı olduğunu aktardı.

DAVALAR BİRLEŞTİRİLDİ 

Kanar’ın savunması ardından mahkeme heyeti, Demirtaş’ın savunmasının Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile mi yoksa bizzat duruşmaya katılarak yapacağı yönünde talebinin alınması için beyanın alınması ve buna göre duruşmaya katılma şeklinin belirlenmesine, Diyarbakır 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen 2016/533,  Diyarbakır 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen 2016/582, Ankara 35. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen 2016/1463 ve Ankara 25. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen 2016/877 esas sayılı dosyaların iddianamelerinin örneklerinin mahkemelerine gönderilmesine ve uygun görüldüğünde davaların birleştirilmesine karar verdi.

Duruşma, 25 Nisan 2017 tarihine ertelendi. dihaber.net

 

Demirtaş'ın davaları 'Uygun' görülürse birleştirilecek!
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa