Advert
Advert

Üniversitelilerle Buluşan Başkan Çiftçi: Gençlere Güveniyoruz

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Harran Üniversitesinde düzenlenen 'Üniversite Gençliğinin Mesleki Kariyerinde Yerel Yönetimlerin Rolü' adlı buluşmaya katılarak gençlerin sorularını yanıtladı. Başkan Çiftçi buradaki konuşmasında, "Gençlerimize güveniyoruz" dedi.

Üniversitelilerle Buluşan Başkan Çiftçi: Gençlere Güveniyoruz
Üniversitelilerle Buluşan Başkan Çiftçi: Gençlere Güveniyoruz Admin
Bu içerik 443 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Harran Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunda düzenlenen 'Üniversite Gençliğinin Mesleki Kariyerinde Yerel Yönetimlerin Rolü' adlı buluşmaya katılan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı, “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak gençlere yönelik yatırımlara her zaman ağırlık veriyoruz” dedi.

Üniversitenin Eyyübiye yerleşkesi Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonunda gerçekleştirilen programda Başkan Nihat Çiftçi'ye Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın ve dekanlar eşlik etti.

Programın açılışında Başkan Çiftçi'ye katılımlarından dolayı teşekkür eden Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, “Öncelikle geldiğiniz için teşekkür ederiz, her başkan buraya gelmiyor. Başkanımız gençleri çok sevdiği için, kendisi de genç olduğu için öğrencilerimizi dinlemeye geldi” diye konuştu.

 

"ŞANLIURFA'DA 670 BİN ÖĞRENCİMİZ VAR"

Rektör Taşaltın'ın ardından gençleri selamlayarak konuşmasına başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ise Şanlıurfa'nın gençlik potansiyeline dikkat çekti. Türkiye'nin en genç nüfusunu barındıran Şanlıurfa'da ilkokul ve üniversite arasındaki gençliğin 670 bin nüfusa denk geldiğini dile getiren Başkan Nihat Çiftçi, "Şanlıurfa'da 670 bin öğrencimiz var. Böylesine güzel bir tablo karşısında bizler de yerel idareciler olarak gençlerimizi görmezlikten gelemeyiz. Gençlerimizin geleceğine hep birlikte yön vermeliyiz. Bunun yanı sıra şehrimizin de tüm güzelliklerini gençlerimizin bilmesi ve bu doğrultuda yaşaması lazım. Şanlıurfa 12 bin yıllık şehir. Birçok medeniyet yaşadığımız bu coğrafyaya iz bıraktı. Şehrimizin mimarisi, dokusu ve tarihi yapısı dünyada eşine rastlanılamayacak güzelliğe sahip. Tarihi geçmişi bu derece önemli olan bu şehre hizmet ederken çok dikkatli olmamızı gerekiyor" dedi.

Başkan Çiftçi, konuşmasının ardından üniversiteli öğrencileri dinleyerek, sorularını yanıtladı.

Üniversite yönetiminin plaket takdim ettiği Başkan Çiftçi, ardından üniversitedeki fakülte binalarını gezdi. Temasları sırasında gençlerle yakından ilgilenen Başkan Çiftçi, ardından öğrencilerle fotoğraf çektirdi.

 

Üniversitelilerle Buluşan Başkan Çiftçi: Gençlere Güveniyoruz
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TSK:açıkladı  2 asker şehit, 1 asker yaralı
TSK:açıkladı 2 asker şehit, 1 asker yaralı
Helikopter düştü: 13 ölü, 15 yaralı
Helikopter düştü: 13 ölü, 15 yaralı
şanlıurfa urfa