Advert
Advert

Akdeniz’de 5 bin mülteci boğuldu, 900’u kurtarıldı

​ 2016 yılında Avrupa’ya ulaşmaya çalışan 5 bin mülteci Akdeniz’de boğulurken, 900 kişinin ise kurtarıldığı belirtildi.

Akdeniz’de 5 bin mülteci boğuldu, 900’u kurtarıldı
Akdeniz’de 5 bin mülteci boğuldu, 900’u kurtarıldı Admin
Bu içerik 810 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ülkelerindeki savaş, siyasal baskı, dışlanma ve şiddetten kaynaklı göç yollarını tutan 5 bin kişi Akdeniz’de boğuldu. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) ve Uluslararası Göç Örgütü (IOM) tarafından yapılan açıklamada, Akdeniz'i bu yıl içinde teknelerle geçmek isteyen 5 bin kişi hayatını kaybetti. İtalyan haber ajansı Ansa ise, Akdeniz'den Avrupa'ya ulaşmaya çalışan yaklaşık 900 mültecinin kurtarıldığını açıkladı. İtalya sahil güvenlik ekiplerinin operasyonu sonucunda kurtarılan sığınmacıların üç teknede oldukları belirtildi.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) ve Uluslararası Göç Örgütü (IOM) tarafından yapılan açıklamada, bu yıl içinde Akdeniz'i teknelerle geçmek isteyen 5 bin kişi hayatını kaybetti. İtalyan kıyılarına ulaşan mültecinin sayısının 180 bin 346 olduğunu belirtilirken, Yunanistan kıyılarına ise 173 binin üzerinde mültecinin ulaştığı bilgisi verildi.

UNHCR Sözcüsü William Spindler "bunun şimdiye kadar kaydedilen en yüksek rakam olduğuna” dikkati çekti. Açıklamada, bu yıl içinde her gün ortalama 14 göçmenin Akdeniz'de yaşamını yitirdiği belirtildi.

İtalyan haber ajansı Ansa bugün yaptığı habere göre, Akdeniz'den Avrupa'ya geçmeye çalışan yaklaşık 900 kişi kurtarıldı. 

Akdeniz’de 5 bin mülteci boğuldu 900’u kurtarıldı
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Şehitlerin Naaşına Ulaşıldı
Şehitlerin Naaşına Ulaşıldı
şanlıurfa urfa