Advert
Advert

Karaköprü Köprülü Kavşak Projesi Tamamlandı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Çevik Kuvvet olarak bilinen bölgede yapılacak Karaköprü Köprülü Kavşak projesini yeniden revize etti. 12 kulp ve 8 yol bağlantısı ile sinyalizasyon kullanılmadan geçişlerin sağlanacağı kavşak, yapımı ile Türkiye'de bir ilk olacak.

Karaköprü Köprülü Kavşak Projesi Tamamlandı
Karaköprü Köprülü Kavşak Projesi Tamamlandı Admin
Bu içerik 1029 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Karaköprü'deki temasları çerçevesinde Karaköprü Belediyesi'ne giderek Başkan Metin Baydilli ile görüştü. AK Parti teşkilatının da katılım gösterdiği ziyarette  Başkan Çiftçi, Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçe genelinde yapılan çalışmaları değerlendirdi.

İlçedeki altyapı çalışmalarından, yol ve kavşak çalışmalarına kadar her türlü uygulama hakkında detaylı bilgiler veren Başkan Nihat Çiftçi, "Biz, AK kadrolar olarak ne söz verdiysek onu yaptık. Hangi projeyi yapacağız dediysek onu hayata geçirdik" dedi.

Karaköprü'de altyapı bakımından yoğun çalışmaların sürdürüldüğünü dile getiren Başkan Çiftçi, "Karaköprü ilçemizde altyapı anlamında çok güzel işlere imza attık ve aynı doğrultuda yolumuza devam ediyoruz.  Bu çerçevede Karaköprü'de 95 bin metre kanalizasyon döşemesi, 120 bin metre içme suyu hattı ve 4 bin 500 metre ise yağmur suyu drenaj çalışması gerçekleştirdik. Öte yandan yeni yol ve bulvarlarla ilçe ulaşımında geleceğe dönük bir yapılaşmayı hedefleyerek uygulamalarımızı hayata geçirdik.

Ayrıca 30 bin metrekareden oluşan Şanlıurfa Çocuk Oyun Dünyası projemizde de sona geldik. Projemizin tüm ayrıntılarını tamamlayarak artık ihale uygulamasına gelmiş bulunuyoruz. Bu projemizi de 2017 yılında yaparak Şanlıurfa adına çok güzel bir uygulamayı daha hayata kazandıracağız" diye konuştu.

 

BÜYÜKŞEHİR, KARAKÖPRÜ KÖPRÜLÜ KAVŞAK PROJESİNİ REVİZE ETTİ

Konuşmasında Karaköprü'de yapılacak köprülü kavşak çalışmalarına da değinen Başkan Çiftçi, Karayolları ile yaptıkları görüşmeler neticesinde Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağı olarak bilinen projenin adını Karaköprü Köprülü Kavşağı olarak değiştirdiklerini ve projeyi revize ettiklerini söyledi.

12 kulp ve 8 yol bağlantısı ile sinyalizasyon olmadan geçişlerin sağlanacağı Karaköprü Köprülü Kavşak projesinin Türkiye'de bir ilk olacağını sözlerine ekleyen Başkan Çiftçi, "Proje çalışmasını tamamladığımız Karaköprü Köprülü Kavşak projesinin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi olarak Kolsuzoğlu Bulvarı ile Çardaklıkaya bulvarının birleştiği noktada 3'lü köprülü kavşağın da işlemlerini bitirdik. 1 Ocak 2017 tarihinde bu kavşağımız için ihaleye çıkıyoruz. Onun dışında da yine Karaköprü için 3 tane de köprülü kavşak projeleri bitti ve artık ihale uygulama aşamasına geçildi.

Biz her zaman dediğimizi yapan çalışkan bir kadroyuz. Zaten AK kadrolara da bu yakışır. Karaköprü'ye vadedilen tüm projeleri hayata geçiriyoruz. Tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

 

Karaköprü Köprülü Kavşak Projesi Tamamlandı
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa