Advert
Advert

Otopsiden ilk detaylar: Kurşunlar birinden çıkıp diğerine saplanmış

Reina saldırısında yaşamını yitiren 39 kişiden 15’inin cenazesi aileleri tarafından alındı. Otopsi raporlarına göre, bazı kurşunlar bir kurbandan çıkıp diğerine saplanmış, cesetlere birden fazla kurşun isabet etmiş, kurbanların birçoğu da olay yerinde hayatını kaybetmiş.

Otopsiden ilk detaylar: Kurşunlar birinden çıkıp diğerine saplanmış
Otopsiden ilk detaylar: Kurşunlar birinden çıkıp diğerine saplanmış Admin
Bu içerik 742 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Reina’da yaşanan silahlı saldırıda yaşamını yitiren 39 kişiden 15’inin cenazesi Adli Tıp Kurumu’nda (ATK) yapılan otopsi işlemlerinin ardından ailelerine teslim edildi. Cenazelere ATK’de yapılan otopsilere göre, ölümlerin tamamı ateşli silahtan kaynaklı. Denize atladıkları için boğulma veya diğer sebeplerden kaynaklı bir ölüm bulunmazken, maktulleri öldüren kurşunlar 7.62 çapında otomatik bir silaha ait. Bazı kurşunlar bir kurbandan çıkıp diğerine saplanırken, cesetlere birden fazla kurşun isabet etmiş. Kurbanların birçoğu da olay yerinde hayatını kaybetmiş. ÇOK YAKIN MESAFEDEN ATIŞ Otopsi raporlarındaki bir diğer detay da atış mesafesi oldu. Bazıları çok yakın mesafeden vurulurken, kafasından neredeyse “bitişik atış” seviyesinde vurulan kimi cenazeler de var. Göğüs ve kafa bölgesinden vurulanların yanı sıra sırtından da vurulan cenazeler var. Bununla birlikte bütün cenazeler göz ile teşhise müsait olduğundan herhangi bir DNA testine gerek kalmadan cenazelerin kimliği yakınları tarafından teşhis edilebildi. YARALILARIN TEDAVİSİ SÜRÜYOR Öte yandan, 4'ü ağır 65 kişinin ise tedavileri Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstinye Devlet Hastanesi ve New Hospital Hastanesi’nde devam ediyor. Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne toplam 13 yaralının kaldırıldığı bilgisini veren hastane polisi, 10 tanesinin taburcu olduğunu, 3 yaralının ise yoğun bakımdaki tedavilerinin devam ettiği bilgisini verdi. Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ise 46 yaralının tedavisinin devam ettiği öğrenildi.
Batman’ın Cudi (İpragaz) Mahallesi’nde oturan Aysun Kaya (30) 15 yıldır rengarenk ipliklerden yaptığı namazlıklarla hem ailesinin geçimini sağlıyor hem de baba yadigarı olan kültürü yaşatıyor. Kaya babası ile birlikte günde
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Şehitlerin Naaşına Ulaşıldı
Şehitlerin Naaşına Ulaşıldı
şanlıurfa urfa