Advert
Advert

Marmara'da elektrik kesintisi yeni yılda da sürdü

​ Marmara Bölgesi’nde elektrik kesintisi yıllın ilk günlerinde de sürdü. İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nin büyük bölümüne elektrik verilemezken, kesintilerden Gebze ve Çerkezköy'deki sanayi bölgesi de nasibini aldı.

 Marmara'da elektrik kesintisi yeni yılda da sürdü
 Marmara'da elektrik kesintisi yeni yılda da sürdü Admin
Bu içerik 579 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marmara Bölgesi’nde geçtiğimiz hafta yaşanan elektrik kesintileri bu hafta da sürdü. Yeni yılın ilk iş gününde İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nin büyük bölümüne elektrik verilmedi. Kesintilerden Gebze ve Çerkezköy'deki sanayi bölgesinin de etkilendiği belirtildi.

İKİTELLİ’DE ELEKTRİK KESİNTİSİ 

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nin büyük bölümü 2017 yılının ilk çalışma gününde elektriksiz kaldı. İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, “Dağıtım hizmeti verdiğimiz İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgemize Ulusal Şebeke Sistemi kaynaklı elektrik kesintileri yaşanmaktadır. TEİAŞ tarafından yürütülen arıza giderme çalışmaları son safhasında olup gün içerisinde normale döneceği bilgisi alınmıştır” denildi.

GEBZE'DE DE ELEKTRİK YOK

İkitelli’nin yanı sıra Gebze’deki Organize Sanayi Bölgesi’nde de elektrik kesintisi yaşandı. TEİAŞ’ın İstanbul’u ve Gebze OSB’leri besleyen 7 yüksek gerilim hattının birinin devreye alındığı, ikinci hattaki arızanın giderildiği, üçüncü hattın da devreye alınmasıyla enerji aktarımında önemli bir aşamanın kaydedilmiş olacağı ifade edildi.

BAKANLIĞIN AÇIKLAMASI 

İstanbul’da 2016’nın son günlerine büyük elektrik kesintileri yaşanmıştı. Kentin büyük bölümü 29-30 Aralık’ta karanlıkta kalırken Enerji Bakanlığından, “Marmara Bölgesi’nin kuzeyinde yaşanan yoğun kar yağışı ve fırtınanın, Anadolu’dan gelen ve İstanbul’u besleyen iletim hatlarında meydana getirdiği arızaların giderilmesine yönelik çalışmalar tüm hızı ile devam etmektedir” açıklaması yapılmıştı.

dihaber

 

Marmara'da elektrik kesintisi yeni yılda da sürdü
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
şanlıurfa urfa