Advert
Advert

HDP’li vekil Ziya Pir serbest bırakıldı

Tutuklu HDP’li vekil Nursel Aydoğan’ın Diyarbakır’da görülen duruşması için gittiği adliye binasında gözaltına alınan HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

HDP’li vekil Ziya Pir serbest bırakıldı
HDP’li vekil Ziya Pir serbest bırakıldı Admin
Bu içerik 682 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir, Diyarbakır 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen HDP’li vekil Nursel Aydoğan’ın duruşmasından çıktıktan sonra adliye önünde sivil polislerce gözaltına alındı. HDP’li vekiller Meral Danış Beştaş ve Sibel Yiğitalp ile açıklama yapmak için adliye önüne geldiği sırada buraya gelen sivil polisler, HDP’li Pir’e, “Hakkınızda savcılığın talimatı ile zorla getirilme kararı var. Sizleri usulüne uygun bir şekilde savcılığa götüreceğiz” dedi. 

Bunun üzerine kararı isteyen vekillere polisin, “Karar savcılıkça hazırlanıyor, arkadaş hemen getiriyor” demesi dikkat çekti. 

Savcılık kararının beklendiği esnada konuşan Pir, “Bana henüz tebliğ edilen bir şey yok. Herhalde beni adliye içinde gören savcı, ‘Hazır buradayken getirin ben de kararı hemen çıkarıyorum’ demiş” dedi. Kararların Ankara’dan zaten verildiğini vurgulayan Pir, “Verilen karar burada uygulanıyor sadece. Başbakan Yardımcısı ‘Burası dingonun ahırı mı?’ diye sormuştu. Evet, buraları o hale getirdiler. Bizim duruşumuz nettir. Siyasi savunmamızı yapacağız. Savcı ve hakimin şahsı ile ilgili de bir sorunumuz yok” diye konuştu.

Polis nezaretinde adliye binasının içerisine alınan Pir, bir süre Diyarbakır Barosu’nun odasında bekletildikten sonra savcılığa çıkarıldı. 

Pir, ifade işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. 

Pir, 4 Kasım 2016 tarihinde de HDP Eş Genel Başkanları ile birlikte gözaltına alınmıştı ve yurt dışı yasağı konularak serbest bırakılmıştı.dihaber

HDP’li vekil Ziya Pir serbest bırakıldı
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
şanlıurfa urfa