Şanlıurfa’da, öğretmenlere konferans

ŞANLIURFA'da madde bağımlılığını önlemek için öğretmenlere yönelik 'Apaçi gençlik' konferansı düzenlendi.

Şanlıurfa’da, öğretmenlere konferans
Bu içerik 114 kez okundu.

 

Eyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik ve Araştırma Merkezi'nin organizasyonunda Doç. Dr. Ömer Miraç Yaman tarafından 'Apaçi Gençlik ve Madde Bağımlılığı' konulu konferans verildi.

Konferansa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir, şube müdürleri ve öğretmenler katıldılar.

İstanbul Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ömer Miraç Yaman, konferansta yaptığı konuşmada apaçilerin Fransa'nın kenar semtlerinde doğduğunu ve bu ülke devriminin koşullarına ayak uydurmayanlardan oluştuğunu anlattı. Türkiye'deki apaçi gençliği ise ilginç saç modelleri, içine sığmaya çalıştıkları ünlü markaların çakma tişörtleri ile dolaşanlar olarak tanımlayan Yaman şöyle dedi: " "Toplumsal koşullara ayak uyduramayan gençler, çeşitli maddeleri kullanmaya yelteniyor. Uyuşturucu, toplum tarafından dışlanan gençlerin sığındığı liman haline getirilmiştir. Gençler uyuşturucu maddesiz bir hayat kuramayacak duruma getirilmiştir. Kültüreler arası gelirimi yaşayan genç kesim, bu sıkıntılara ek olarak aile baskısı, aşk, maddi sıkıntılar ve anne babalarının olmaması gibi konuları da sayabiliriz. Bunlara destek olacak olan eğitim kurumları ise gençleri bu ateşin alevlenmesine yardım etmektedir." 

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci ise uyuşturucu ve diğer zararlı alışkanlıklardan gençliğin korunması için daha çok çaba sarf edilmesi gerektiğini kaydetti.

 

Şanlıurfa’da öğretmenlere konferans
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mehmet Şimşek: Kürdistan Bölgesi’nin başarılarına ortak olmak istiyoruz dedi
Mehmet Şimşek: Kürdistan Bölgesi’nin başarılarına ortak olmak istiyoruz dedi
Başkan Trump'ın ilk icraatı: Obama'nın mirasını silmek oldu
Başkan Trump'ın ilk icraatı: Obama'nın mirasını silmek oldu