Advert
Advert
Advert

Soli Özel, Doğan Yayın İlkeleri Kurulu üyeliğinden istifa etti

​Habertürk’ün eski yazarı, Kadir Has Üniversitesi öğretim görevlisi Soli Özel, Doğan Yayın İlkeleri Kurulu üyeliğinden istifa etti.

Soli Özel, Doğan Yayın İlkeleri Kurulu üyeliğinden istifa etti
Soli Özel, Doğan Yayın İlkeleri Kurulu üyeliğinden istifa etti Admin
Advert

9 Aralık 2016 yılında Doğan Yayın İlkeleri Kurulu üyeliğine seçilen Habertürk’ün eski yazarı, Kadir Has Üniversitesi öğretim görevlisi Soli Özel, üyeliğinden istifa etti.

Özel’in seçildiğine ilişkin haber Doğan Yayın Grubu’nun gazetesi Hürriyet, haber kanalı CNN Türk ve Doğan Haber Ajansı’ndan yayınlanmış, bu haberlerden bir hafta sonra Soli Özel, Ciner Grubu yayın organı Habertürk ile yollarını ayırmıştı.

Bu durum “Soli Özel’in Habertürk’le yollarına ayırmasına Doğan Yayın İlkeleri Kurulu üyeliğine seçilmesi neden oldu” şeklinde yorumlara neden olmuştu.

Habertürk’te dış haberler ve uluslararası politika yazarı olan Soli Özel’in Doğan Yayın İlkeleri Kurulu üyeliğine seçilmesinin ardından Hürriyet Gazetesi’nde yazması bekleniyordu.

Odatv'nin iddiasına göre, Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Doğan Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Vuslat Doğan Sabancı’nın vetosu nedeniyle Soli Özel gazetede yazarlığa başlayamadı. Bir başka iddiaya göre, Özel, Hürriyet’te yazarlığını veto eden Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı’ya kızarak Doğan Yayın İlkeleri Kurulu üyeliğinden de istifa etti.

Soli Özel Doğan Yayın İlkeleri Kurulu üyeliğinden istifa etti
sanalbasin.com üyesidir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KONYA'd Ak Partilileri taşıyan minibüs kaza yaptı 9 yaralı
KONYA'd Ak Partilileri taşıyan minibüs kaza yaptı 9 yaralı
Deniz Baykal'ın sağlık durumu
Deniz Baykal'ın sağlık durumu