Advert

MHP'de ‘Başkanlık’ istifası

​MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Atila Kaya, “Başkanlık sistemine” karşı olduğunu açıklayarak, partideki görevinden istifa etti.

MHP'de ‘Başkanlık’ istifası
MHP'de ‘Başkanlık’ istifası Admin

AK Parti Hükümeti ile Milliyetçi Hareket Partisinin (MHP) uzlaşısıyla hazırlanan “Yeni Anayasa ve başkanlık sistemi” MHP’de rahatsızlık yarattı. MHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Atila Kaya'nın önceki akşam yapılan Başkanlık divanı toplantısına partili cumhurbaşkanlığını öngören anayasa değişiklik teklifine hayır diyeceğini açıklayarak, bu kararı aldığı öğrenildi.

BAHÇELİ TEK OYUM VAR DEMİŞTİ!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise dünkü grup toplantısı sonrası basın mensuplarının MHP içindeki anayasa eleştirileriyle ilgili soruya verdiği yanıt dikkat çekmişti: “Normaldir. Milletvekilleri düşüncelerini sizin gibi değerli basın aracılığıyla kamuoyuyla paylaşıyor. Biz de sizin aracılığınızla öğreniyoruz. O bakımdan saygı duyuyoruz. Önümüzdeki hafta içerisinde anayasa değişikliklerinin gündeme geleceğini söylüyor. Tabii siyasi partiler grup kararı alma durumunda değildir. Yasa buna müsaade etmemektedir. Benim, Anayasa Komisyonu’nda kabul edilen, Genel Kurul’a geldiğinde de oralardaki değerlendirmelerde katkı sağlayacak bir tek ‘Evet’ oyum vardır. Onu da vereceğim. ‘Evet’ oyunu referandumda da tekrarlayacağım.”

MHP'de ‘Başkanlık’ istifası
sanalbasin.com üyesidir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sanayi sitesinde yangın: 1 ölü, 10 yaralı
Sanayi sitesinde yangın: 1 ölü, 10 yaralı
El titremesi önemli hastalıkların habercisi olabilir
El titremesi önemli hastalıkların habercisi olabilir