Advert
Advert

Bu fotoğraftan 8 gün sonra çekildi

​Rakka operasyonunda objektiflerimize giren Kanadalı Ryan Lock ve İngiltereli Nazzareno Antonio Tassone, 8 gün sonra aynı köyde omuz omuza DAİŞ’le girdikleri çatışmada yaşamını yitirdi.

Bu fotoğraftan 8 gün sonra çekildi
Bu fotoğraftan 8 gün sonra çekildi Admin
Bu içerik 1320 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


 

Fırat’ın Gazabı Eylem Odası savaşçılarının Rakka’nın batısında yer alan köyleri özgürleştirmek ve kenti kuşatmaya almak için 10 Aralık’ta başlattıkları operasyonun ikinci aşaması 25’inci gününde devam ediyor. Farklı uluslardan savaşçıların katıldığı operasyonda, YPG’li enternasyonalist savaşçılar da yer alıyor. 13 Aralık 2016’da DAİŞ’ten kurtarılan köyleri ziyaret ettiğimizde, enternasyonalist savaşçılarla karşılaşıyoruz. 

‘BURAYA YİYİP İÇMEYE GELMEDİK’

Koruma güdüsüyle “Bu arkadaşları savaş cephesine niye getirdiniz” diye soranlara, Kanadalı Ryan Lock ve İngiltereli Nazzareno Antonio’nun yanıtı çok kısa ve net oluyor: “Heval (Arkadaş) buraya oturmaya, yiyip içmeye gelmedik. İnsanlık düşmanlarına karşı Kürtlerle omuz omuza mücadele etmeye geldik. O yüzden ön cepheye gitmek istiyoruz.” 

AYNI KÖYDE OMUZ OMUZA…

Bu anın fotoğraflarını çekmek istedik. Gülerek, “Tamam, olabilir” dediler ve hemen toplandılar. Bir taraftan onların fotoğrafını çekmeye çalışırken, onlar da bu anı kendi telefonlarıyla ölümsüzleştiriyor. İşte ölümsüzleşen o fotoğraf karesinde yer alan iki savaşçı aynı köyde, aynı çatışmada omuz omuza savaşırken yaşamını yitirdi. 

Fotoğraflarını çektikten 8 gün sonra 21 Aralık 2016’da Batı Caber köyünde yaşanan çatışmada, Kanadalı Ryan Lock (Berxwedan Gîvara) ve İngiltereli Nazzareno Antonio Tassone (Agir Ararat) hayatını kaybetti. 

Abdurrahman Gök - dihaber

Bu fotoğraftan 8 gün sonra...
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
şanlıurfa urfa