Advert
Advert

Başkan Çiftçi: Tgrt Haber'de Gündemi Değerlendirdi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, TGRT Haber'de Günün İçinden programında Gülden Kalecik'in konuğu oldu. Başkan Çiftçi gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Başkan Çiftçi: Tgrt Haber'de Gündemi Değerlendirdi
Başkan Çiftçi: Tgrt Haber'de Gündemi Değerlendirdi Admin
Bu içerik 720 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

'GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN REFERANDUMDA SAHADAYIZ'

Güçlü Türkiye için referandumun önemine dikkat çeken Başkan Çiftçi, geleceğin Türkiye'si referandumda 'evet' sahada yer alacaklarını söyledi.

 

 Referanduma her alanda hazır olduklarını ifade eden Başkan Çiftçi, şunlara değindi:"Ülkemiz açısından önemli bir süreçteyiz. Referandum sürecine girdik. Biz her alanda hazırız. Belediyeler olarak hazırız. AK Parti teşkilatları da bu süreçte hazır olduklarını biliyorum. Gelecek Türkiye'nin şekillenmesi açısından daha güçlü bir iktidar ve yürütmede iki başlılığın ortadan kalkması, istikrarsı sağlamak açısından referandum önemlidir. Halkımız çok yüksek bir yüzdeyle evet diyeceğine inanıyorum. Şanlıurfa olarak derece istiyoruz. Halkın arasındayız, çarşıdayız, pazardayız, kırsaldayız. Halkımız büyük destek verecek. Alana ineceğiz. Türkiye Büyük Millet Meclisi görevini yapmıştır. Şimdi halkımızın iradesine başvuracak. Halk oylayacak. Halkımız güçlü bir şekilde evet diyecek" şeklinde konuştu.

 

Hükümetin 23 ili kapsayan Cazibe Merkezleri Programı'nın uygulamaya geçirmesiyle bölgenin kalkınmasına büyük katkı sunacağını belirten Başkan Çiftçi: "Piyasaların hareketlenmesi açısından bankaların kredi kullanımında gerekli sorumluluğu yerine getirmeli. Hükümetimiz bu anlamda 23 ilde cazibe merkezi oluşturarak yatırım programına aldı. Çok önemli teşvikler veriliyor. Kalkınma bakanlığı ve kalkınma bankası devreye giriyor. Dolayısıyla teşvik yasasında çıkan avantajlar bölgemizde çok önemli hareketler meydana getirecektir. Bölgede yapılacak yatırımlarla istihdamı sağlayacak. İstiyoruz ki herkes kendi ilinde iş sahibi olsun. Üreterek büyümeliyiz. Üreterek gelişmeliyiz. Piyasalarda likidite açısından daralmayı geçici olarak görüyorum. Döviz kuruyla alakalı bir durum olarak düşünüyorum. Hükümetimiz bunu aşacak iradededir. Hükümetimiz bölgeye pozitif bakıyor. Bölgeler arasında farkı ortadan kaldıracak programlar açıklanıyor.  Bu anlamda bölge halkını mutlu ediyor. Büyükşehir Belediyesi olarak Valiliğimizle beraber iş adamlarımızın bu programları duyurmak ve  faydalandırmak için gerekli toplantıları yapıyoruz. Yine dışarıdaki Urfalı iş adamlarıyla ilimizde yatırım yapmalarını sağlamak amacıyla bilgilendirme toplantıları yapıyoruz" dedi.

 

'ŞANLIURFA ÜRETEN İLDİR'

Tarımsal anlamda Şanlıurfa tek başına ciddi bir üretim merkezi olduğunun altını çizen Başkan Çiftçi: "Şanlıurfa bölgenin parlayan ilidir. Çok önemli tarım potansiyeline sahip. GAP Projesinin üretmiş olduğu değerler Şanlıurfa'da kendini buluyor. Çok önemli topraklara sahip olması ve hükümetimizin sulama projelerini devreye koyması toprağı daha da değerli hale getiriyor. Çok önemli ürünler elde ediliyor. Türkiye'de üretilen pamuğun yüzde 40'a yakını Şanlıurfa olarak üretiyoruz. Mısırın yüzde 18'ini yine biz üretiyoruz, mercimek aynı. Buğdayın yüzde 30 oranında bir üretim gerçekleştiriyoruz. Türkiye'de üretilen fıstığın yüzde 52'si sadece Şanlıurfa'mızda üretiliyor. Bu ürünlerin sanayi anlamında katma değerini yüksek

başkan çiftç haber tv konuşma urfa şanlıurfayı anlatı
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efrin'de şiddetli patlama çok sayıda ölü ve yaralı var
Efrin'de şiddetli patlama çok sayıda ölü ve yaralı var
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
şanlıurfa urfa